Як відмовитись від солодкого назавжди – і чи треба це робити?

Як відмовитись від солодкого назавжди Схуднення

Останнім часом з’явився тренд у харчуванні – повна відмова від цукру. Багато хто говорить про користь відсутності цукру в їжі, обіцяє красиву фігуру, ідеальну шкіру без запальних елементів і розширених пір, та й взагалі здоровий організм.

Насправді, якщо звести вживання цукру до мінімуму, ви відмітите покращення фігури та шкіри, але чи так усе категорично? Чи дійсно можна повністю відмовитися від солодкого, і якщо так, то як це зробити без стресу?

Чи варто відмовлятися від солодкого?

Як правило, любов до солодкого – це генетика! Коли ми маленькі, то любимо солодке за його яскравий смак, потім ми заохочуємо себе солодким, або навпаки, заїдаємо стрес та поганий настрій. А річ у тому, що солодке є джерелом швидкої енергії, а також впливає на ту частину мозку, яка відповідає за вироблення гормону радості – дофаміну.

Тому, якщо ви вирішили відмовити від солодкого, то будьте готові до того, що спочатку у вас буде занепад сил і поганий настрій. Натомість, якщо ви не зірветесь, то вам забезпечені гарне здоров’я, чудова шкіра та фігура, а також нормальний гормональний баланс.

Чи потрібно відмовлятися від цукру ? Мабуть ні. Тільки якщо вам не прописав таку дієту лікар.

По-перше, цукор міститься у більшості фруктів та овочів, а це основні джерела вітамінів та мінералів. До того ж зовсім без цукру теж не можна, глюкоза потрібна нашому мозку для повноцінної роботи, особливо для людей, які займаються розумовою працею. По-друге, суворі заборони дуже часто призводять до зривів.

Найкращим вашим рішенням стане відмова від штучного цукру: борошняне, рафінований цукор, газування, морозиво, фастфуд, соуси, молочний та білий шоколад.

Чи можна відмовитися від солодкого

Чи можна відмовитися від солодкого?

Прийняти рішення більше не бавитись солодким, багатьом дається легко, а ось реалізувати його в життя дуже важко. Ви повинні розуміти, що відвикання займе багато часу, можливо кілька років.

Тому головне, діяти повільно, але вірно – накресліть план, якого ви дотримуватиметеся, від чого ви відмовитеся в першу чергу, а від чого – в останню. Не варто відразу обмежувати себе у всіх солодощах! Наприклад, спочатку, перестаньте додавати цукор у чай чи каву, або перестаньте пити солодкі газовані води.

На шляху до вашої мети потрібен хороший психологічний настрій. Насамперед, проробіть думку, що солодке підвищує настрій. Насправді це не так! Так, спочатку, після з’їденої шоколадки ви відчуваєте приплив сил і бадьорості, а через якийсь час – почуваєтесь ще гірше, ніж до!

Дуже важливо їсти багато клітковини. Вона контролює цукор у крові і вам перестає сильно хотітися солодкого, до того ж, вона добре насичує організм.

Оцініть статтю