Як і з чим носити кріпери – фото

Як і з чим носити кріпери Мода

Кріпери, кріперси – тобто туфлі або черевики на платформі – це універсальне взуття, яке комфортно носити й легко комбінувати: з сукнями та спідницями, зі штанами, джинсами, шортами; під плащ, під куртку, під пальто; під колготки або гетри. Кріпери – не ексклюзив, купити їх зараз можна всюди, від непрестижних ринків до монобрендових бутиків.

Кріпери (creeper shoes) ведуть свою історію з часів Другої світової війни, коли солдатам, які воювали в пустелях Північної Африки, знадобилися міцні, але водночас легкі черевики з високою підошвою.

З полів битв і суто утилітарного використання туфлі-кріпери перекочували в руки – вірніше, на ноги – молодіжних субкультур. В епоху рокабілі “черевики на манній каші” поступово захоплювали дедалі більшу й більшу аудиторію, щоб поступово перетворитися з модної вишуканості практично на молодіжну уніформу.

Черевики на манній каші

Популярність кріперів досягла піку в 70-х і 80-х роках, але потім, у 90-х, трохи спала, щоб з новою силою повернутися в третьому тисячолітті.

Приблизно з 2010 року кріпери стали дедалі активніше з’являтися на подіумі, а 2013-2014 роки та зовсім стали проривними: на підошву-платформу поставили практично кожну третю дизайнерську пару взуття. Не просто реінкарнація, а переосмислення, з новими деталями й формами, з сучасними матеріалами й концепціями – чистий доказ того, що кріпери переросли моду і стали позачасовою частиною стилю.

Читайте також: Кілька порад щодо вибору шкіряної сумочки

Зараз кріпери вже не є відмінною ознакою будь-якого стилю; навпаки, вони з успіхом вписуються в багато сучасних стилістичних fashion-образів.

Можливо, саме тому вони такі популярні у зірок найрізноманітнішого рівня, від Ріанни й Ріти Орри до Кари Делевінь і Олівії Палермо.

fashion-образи

Кріпери носять із чим завгодно, коли й куди доведеться (та ж Ріанна небезуспішно приміряла кріпери з цілком собі вечірнім образом) у будь-яку пору року і за будь-якої погоди.

Наприклад, не сурової зими…

Наприклад, не сурової зими...

холодної осені…

холодної осені...

ранньою весною…

ранньою весною... або спекотним літом.

або спекотним літом.

Кріпери з джинсами

Нерозривне поєднання – втім, джинси зараз носять з будь-яким взуттям, чому ж туфлі на платформі мають дискримінувати, тим паче якщо вони створені одне для одного? Звісно ж, образ, що включає кріпери та джинси, далекий від офісного…

Кріпери з джинсами

наприклад, із джинсами-скінні…

наприклад, із джинсами-скінні...

або баггі.

або баггі.

Втім, образ можна формалізувати за допомогою жакета, куртки або кардигана, відмовившись від принтів і вибираючи при цьому стримані – “ділові” – темні відтінки. І не варто забувати, що макіяж, зачіска і відтінок волосся часто справляють визначальний вплив на образ загалом.

Кріпери зі штанами

Кріпери зі штанами

Кріпери спільно зі штанами можуть скласти неймовірно привабливий ансамбль у будь-якому еклектичному стилі, наприклад, гранж. Довгі трикотажні штани – спортивний шик, поєднання з яскравими шовковими штанами або широкими шароварами – бохо; насправді, попри гаданий вибір, до комбінації штани + кріпери потрібно ставитися обережно.

Кріпери з шортами

Кріпери з шортами

Шорти й кріпери створені один для одного, особливо, якщо шорти джинсові. Обіграти образ можна по-різному, від гранж-німфетки в чорних напівспущених гетрах до дуже розумної, але трохи розбещеної студентки, яка нестачу посидючості компенсує довжиною шортів.

Кріпери зі спідницями

Кріпери зі спідницями

У коротких пишних спідниць дещо сумнівна репутація завдяки модницям з Японії, тож мало хто ризикне носити їх у звичайному житті, та ще й комбінуючи з кріперами. Однак у любительок жіночних луків вихід є: залиште короткі спіднички підліткам і фанаткам аніме, а довгі та вузькі трикотажні з розрізом – панк-хуліганкам. Кріпери дають змогу створити образ, який пасуватиме і робочій жінці, і студентці, і бізнесвумен.

Кріпери з сукнями

Кріпери з сукнями

Попри те, що практично будь-яке взуття на платформі справляє враження брутального, або, в кращому разі, підкреслено несексуального, воно чудово поєднується з найжіночнішими видами одягу.

Кріпери з сукнями - 2

Наприклад, з сукнями в стилі бебі-долл для найпровокаційніших образів, з подовженими трикотажними моделями у вуличному стилі, але й не тільки. Дизайнерські сукні пасують не тільки до шпильок, а й до кріперів, а формальний офісний образ можна створити, спираючись на стійку платформу не тільки думок, а й взуття.

Оцініть статтю