Скільки людина може не спати?

Скільки людина може не спати Це цікаво

Напевно, кожен з вас, хоч одного разу, та шкодував, що в добі занадто мало годин. Так багато хочеться встигнути і так мало на це часу. І, звичайно ж, цілком логічно, що вас відвідувала ідея заощадити час за рахунок сну: пізніше лягти спати, раніше прокинутися, дивись і з’явилося пару відсутних годин. Ну, а якщо вже перестати спати зовсім, то часу, безумовно, вистачить на все! Однак, чи можливо це? Яка межа неспання у людей?Відповісти однозначно на це питання складно, адже всі ми різні і кожному для повноцінного відпочинку необхідно різну кількість часу. Хтось спить не більше п’яти годин на добу, а комусь для сну потрібно більш восьми. Причому, працездатність у того, хто не спить більше, аж ніяк не нижче: людина прекрасно себе почуває.

Існує думка, що геніям, для сну потрібно набагато менше часу, яскравий тому приклад великий полководець Наполеон або, наприклад, людина, що подарував світу лампу розжарювання Едісон (вони спали не більш п’яти годин). Але з іншого боку є маса інших прикладів. Припустимо, той же Ейнштейн прославився не тільки, як великий учений, але ще й як великий любитель поспати. Таким чином, не складно зробити висновок, що це залежить не від розуму, характеру, національності або чогось ще, а в першу чергу від організму.

Скільки в середньому людина може протриматися зовсім без сну?

Звернемося до дослідження вчених. Виявляється, якщо насильно позбавляти себе сну, то людина зможе протриматися в середньому близько 4 -х діб, але вже після 48 годин неспання, це почне позначатися на його ментальних функціях. На третю добу в організмі порушується психічне сприйняття дійсності, починається боязнь яскравих кольорів і гучних звуків. Після 96 годин без сну починається відмирання клітин головного мозку, порушується серцева діяльність. Чим далі, тим гірше — одна за одною перестають нормально функціонувати всі функції організму. Не важко здогадатися, що неспання в перебігу 8 і більше діб, в більшості випадків призведе до летального результату. Правда, є і виключення з правил. Відомо багато випадків, коли люди обходилися без сну більше 10 діб.

Наприклад, рекорд неспання належить Роберту Мак Дональдсу. Він протримався без сну цілих 453 години, це майже 19 діб! Якщо і маса інших свідчень тому, що люди витримували по 11, 12, 14 діб… Однак, після таких експериментів, вони буквально провалювалися в сон і відпочивали кілька наступних діб поспіль. На жаль, знайти інформацію про подальше стан їх здоров’я не представляється можливим, тому цілком закономірно застерегти вас — не повторювати подібних експериментів!

Людина повинна відпочивати максимум після кожних 18 -ти годин неспання. У середньому, дорослій людині для сну необхідно 8-9 годин добу — тільки в цьому випадку можна говорити про те, що організм повноцінно відпочив. Однак, якщо вам вистачає, саме вистачає, для цього менше часу — будь ласка! Значить, всі любителі поспати можуть вам тільки позаздрити, адже ви встигнете зробити за добу набагато більше, ніж вони!

Оцініть статтю