Що таке гідропонне вирощування квітів?

гідропонне вирощування квітів Це цікаво

Гідропонне вирощування рослин – не новинка, проте серед квітникарів-аматорів по-справжньому велику популярність воно все ще не завоювало. А тим часом використання субстратів і концентрованих поживних розчинів дозволяє домогтися набагато більш швидкого розвитку квітів і рясного цвітіння, чого в звичайних умовах досягти не так просто.

Що собою являє гідропоніка?

Гідропоніка – це метод вирощування рослин без ґрунту. Замість нього для утримання коренів використовуються субстрати (керамзит, кварц, вермикуліт та ін.), а всі необхідні поживні речовини рослини отримують із спеціального розчину. Кімнатним рослинам, які вирощуються за допомогою гідропоніки, також потрібен полив, однак набагато менш частий, ніж при використанні ґрунту.

Способи вирощування квітів на гідропоніці

Існує кілька способів вирощування рослин методом гідропоніки. Один з найпростіших – це використання ємності з живильним розчином, в який поміщені коріння рослини. Розчин, який випаровується, необхідно поступово доповнювати водою, а через певний час – повністю замінювати. На жаль, цей метод не забезпечує коріння рослини належним постачанням кисню, тому підходить він далеко не для всіх квітів.

ємності для гідропоніки

Для вирощування рослин методом гідропоніки набагато ефективніше використовувати відразу дві ємності різних розмірів, менша з яких має в стінках дрібні отвори. Коріння квітки поміщаються в меншу ємність і засипаються субстратом, ємність встановлюється в більший горщик, а потім в нього заливається живильний розчин – таким чином, щоб коріння занурювалися в нього не більше ніж на 2/3. Відповідні для гідропоніки ємності можна теж придбати в інтернет-магазині або ж виготовити самостійно з пластикових пляшок.

Оцініть статтю