Основні світові релігії або у що ми досі віримо?

світові релігії Це цікаво

У давнину існувала велика кількість різних релігійних вірувань. Люди вірили в духів предків, обожнювали тварин, природні явища від яких залежало їх життя. Для стародавнього світу було характерно язичництво – віра в велику кількість богів. У більш пізні епохи склалися великі світові релігії, які в сучасному світі є наймасовішими.

Під світовими релігіями прийнято вважати монотеїстичні релігії, які визнають єдиного Бога і мають велике число послідовників. З точки зору масовості, сучасні світові релігії це:

 • Християнство;
 • Іслам;
 • Іудаїзм;
 • Буддизм
 • Індуїзм.

Християнство

Християнство

Християнство (від грецького Христос – помазаник, месія) це релігія, що визнає Ісуса Христа, як Сина Божого і месію, як рятівника роду людського. Християнство, як релігія, з’явилася разом з розп’яттям і воскресінням Христа в 33 році нашої ери. Християнство це єдина релігія, яка визнає триєдність Бога, тобто три іпостасі (Бог-Отець, Слово, Святий Дух) однієї сутності єдиного Бога. Основою всього християнського вчення є Новий Завіт, але не заперечуються і шануються книги Старого Завіту. Ця релігія заснована на таїнствах хрещення і причастя, а також покаяння для прощення гріхів. Християнство складається з численних конфесій.

Іслам

Іслам

Іслам (від арабського al-islam – покірність волі Бога). Іслам виник в 7 столітті нашої ери. Священною книгою мусульман, вважається Коран. Коран був продиктований пророку Магомету, за його власними свідченнями, ангелом світла. Іслам проповідує джихад (зусилля) – активну боротьбу зі злом в навколишньому суспільстві. Люди, що здійснюють добрі справи в матеріальному світі, є учасниками джихаду – муджахідами. Основними течіями ісламу вважаються:

 • Сунітізм (від арабського as-sunna – принцип, суть) – це течія, де віруючі йдуть шляхом пророка Магомета, який є зразком наслідування, ідеалом духовності, культури та моралі.
 • Шіітізм – течія, що визнає нащадків Магомета, як законних наступників і єдиних пророків.
 • Суфізм (від слова suffy – груба вовняна тканина) – це чернеча течія, що відійшла від монотеїзму. Вона культивує містичні обряди і медитацію.
 • Хариджизм – течія, що заперечує вічність Корану і справжність деяких сур.

Іудаїзм

Іудаїзм

Іудаїзм (від імені Іуди сина Якова) – релігія, що визнає Тору (П’ятикнижжя Мойсея), як єдине вчення, дане Мойсею Богом в 2047 році до нашої ери на великій горі Сіон. Тора складається з п’яти книг: Береш, Шемот, Ваікра, Бемідбар та Дварим. Символ іудаїзму це шестикутна зірка Давида. Іудеї не визнають Христа, як месію, обіцяного пророками, і продовжують чекати рятівника єврейського народу.

Буддизм

Буддизм

Буддизм це вчення про духовне пробудження, що виникло в 6 столітті до нашої ери, на основі ідей Будди. В основі буддизму лежить вчення про 4 благородні істини: про страждання, про причини страждання, про позбавлення від страждання і про шляхи позбавлення від страждання. Також проповідується шлях досягнення нірвани, заснований на моральності, зосередженні і мудрості. Найбільш відомі школи буддизму це:

 • Нікая – школа раннього буддизму.
 • Махаяна (від китайського велика колісниця) – найбільш пізня китайська школа буддизму.
 • Ваджраяна (від тибетського алмазна колісниця) – тибетська школа буддизму.
 • Сігон (від японського правильне слово або молитва) – японська школа буддизму.

Індуїзм

Буддизм

Індуїзм це релігія древніх індусів, що зародилася у 2 столітті до нашої ери в верхів’ях Гангу. Вона проповідує багатобожжя надприродних особистостей в вигляді аватарів, які іноді сходять до людей.

Оцініть статтю