Чим небезпечний кондиціонер? Правила застосування кондиціонера.

Чим небезпечний кондиціонер? Корисні поради

Технічний прогрес все більше полегшує життя людини. Однак сучасні технології не завжди безпечні, особливо, якщо застосовувати їх без знання справи.

Сучасні спліт-системи допомагають людині створювати в приміщенні комфортну температуру. Але за таке задоволення люди нерідко розплачуються своїм здоров’ям. Інформація про те, чим небезпечний кондиціонер, допоможе навчитися користуватися сучасними спліт-системами без шкоди для здоров’я.

Чим небезпечний кондиціонер?

Деякі люди не можуть переносити тривалого підвищення температури повітря. Їм стає погано в такому приміщенні, знижується працездатність. У літній час кондиціонер може здаватися рятівною шлюпкою. Однак медики не поспішають рекомендувати цей чудо-прилад для повсюдного застосування з таких причин:

1. Кондиціонер збільшує ризик появи простудних захворювань. Людина, що потрапляє в кімнату з кондиціонером з жаркої вулиці, піддається різкому впливу холодного повітря. Людині може здаватися, що в кімнаті добре і приємно. Проте в цей час організм змушений намагатися різко відрегулювати термо процес. Різке охолодження тіла може стати причиною простудних захворювань і захворювань запального характеру. Чим сильніший перепад повітря, тим вище ризик.

Читайте також: Як позбутися клопів у квартирі?

2. Кондиціонер накопичує пил. Правила експлуатації кондиціонера говорять про те, що даний прилад необхідно періодично чистити від пилу, особливо після зимового періоду, коли прилад стояв без діла. Забруднення фільтрів призводить до того, що система починає ганяти по кімнаті запорошене повітря. Крім цього прилад починає працювати не на повну потужність. Це може призвести до алергічних реакцій, появі металічного присмаку в роті й інших проблем зі здоров’ям.

3. Розсадник бактерій. Разом з пилом в кондиціонері накопичується неймовірна кількість хвороботворних бактерій. Кондиціонери повинні очищатися раз на квартал. Однак насправді їх чистять рідше, ніж раз на рік. Разом з холодним повітрям кондиціонери викидають в приміщення різні мікроби, які можуть стати причиною серйозних захворювань.

4. Алергени. Ті люди, які схильні до алергічних реакцій, чуйно реагують на забруднене повітря. Для таких людей забруднений кондиціонер може стати джерелом мук.

5. Фреон. Цим газом заповнюють кондиціонер, як і морозильні камери холодильників. Коли фреон контактує з відкритим полум’ям, то він утворює хімічну речовину фосген, що має задушливе дію. При витоку фреон швидко витісняє з кімнати чисте повітря. Особливо небезпечно ставити кондиціонери в кімнату, обсяг якої менш як 3 м³.

6. Кондиціонер сушить повітря. Всі ми бачили, як капають кондиціонери. За годину вони можуть видалити з офісного приміщення близько 2 літрів води. При цьому знижується і концентрація кисню. Така ситуація призводить до пересихання слизових, які стають схильні до впливу мікробів. Крім цього погіршується стан шкірних покривів, ускладнюються дерматози та екзема.

Читайте також: Паразити на кімнатних рослинах – ідентифікація та способи боротьби

Правила застосування кондиціонера.

Можна знизити негативний вплив кондиціонера, якщо дотримуватися при його застосуванні таких правил:

  • Температуру в приміщенні можна знижувати не більше, ніж на 10 градусів у порівнянні з вулицею. У будь-якому випадку нижній поріг температури, виставленої на кондиціонері, повинен бути не нижче 20 °С. Недотримання цього правила загрожує загостренням хронічних захворювань і алергічним реакціям.
  • Необхідно раз на три місяці проводити очищення фільтрів, а раз на рік проводити професійне обслуговування приладу.
  • Не можна направляти холодне повітря на людину. Тому відповідне для приладу місце треба вибирати заздалегідь. Самим невідповідним місцем для монтажу є місце над робочим столом і ліжком.
  • Не варто спати з включеним кондиціонером.
  • Бажано охолоджувати приміщення в момент відсутності в ньому людей.
  • Якщо кондиціонер працює постійно, треба періодично відкривати вікна для припливу свіжого повітря.
  • Необхідно дбати про підтримання вологості повітря. Найкраще купувати кондиціонер з функцією іонізації.

Радимо бути обережними у використанні кондиціонера. Якщо є можливість, краще замінити його використання вентиляторами.

Оцініть статтю