Як позбутися клопів у квартирі?

Як позбутися клопів у квартирі? Корисні поради

Ці дрібні комахи здавна живуть з людиною. Переконливих доказів, що клопи переносять захворювання, немає. Але якщо вони з’являться в будинку, спокою вам не буде. Активність кровопивець настає у другій половині ночі, проте, якщо комахи сильно зголодніли, то не посоромляться здатися і вдень.

Дамо бій кровопивцям!

Наслідки їх укусів не можна порівняти з комариними, оскільки вони набагато болючіші й проходять набагато довше. Мало того, клопи ще й швидко розмножуються. Самка комахи може щодня відкладати від 3 до 5 яєць, які дозрівають протягом 30 днів. Тому, якщо ви помітили кровопивець або сліди їх перебування у своїй квартирі (безліч дрібних точок чорного кольору), значить потрібно негайно приступати до активних дій.

1. Скористайтеся народними засобами

Можна спробувати позбавитися від клопів у дивані або інших меблів за допомогою холоду, відкривши всі вікна та двері на кілька годин (якщо звичайно на вулиці зима). Але ці злюки можуть не загинути, а впасти в анабіоз. Тоді спробуйте протилежний метод – за високих температур вони миттєво гинуть. Тому одяг, пледи, ковдри та постільну білизну слід прокип’ятити та випрати.

А як позбутися клопів, якщо вони завелися не в м’яких меблях? Так, буває і таке, комахи можуть ховатися і в книгах, і в меблях, і в електроніці, загалом, розташовуватися там, де їм найкомфортніше. В цьому випадку уподобані ними предмети слід акуратно обробити нашатирним спиртом або розчином зі скипидару та гасу. Обробляти всі заражені поверхні потрібно дуже уважно, а через тиждень не полінуватися і повторити дезінфекцію.

2. Зробіть хімічну обробку приміщення

Насправді сьогодні існує безліч різних препаратів для боротьби з комахами, в тому числі й з клопами. Але не варто забувати, що це хімічні препарати, які можуть шкідливо впливати й на людину і на домашніх тварин, а тому, якщо ви вирішили вдатися до допомоги хімії, не нехтуйте запобіжними заходами.

При використанні хімікатів не забудьте одягнути рукавички, маску та захисні окуляри. Обробляти потрібно не тільки місця перебування і скупчення кровопивець, але й приміщення повністю. Витрата хімічних препаратів проти клопів становить приблизно 50-100 мл на 1 квадратний метр, причому для більшої ефективності фахівці рекомендують застосовувати розпилювач.

Майте на увазі, що під час проведення робіт у приміщенні не повинні знаходитися тварини або люди. Перед тим, як обробляти заражену площу, необхідно вологе прибирання. Крім того, потрібно уважно читати інструкцію щодо застосування інсектицидів, інакше препарати можуть не подіяти.

3. Зверніться до фахівців

Не варто боятися того, що у вас не вийде позбутися клопів, головне діяти оперативно та послідовно. Але якщо всі ваші зусилля не призводять до бажаного результату, зверніться до санітарної служби, яка займається дезінсекцією, знищуючи кровопивець та інших шкідливих комах, сусідство з якими не приносить вам ніякого задоволення.

Оцініть статтю