Паразити на кімнатних рослинах – ідентифікація та способи боротьби

Паразити на кімнатних рослинах Корисні поради

Те, що ваші кімнатні квіти знаходяться в приміщенні, зовсім не означає, що вони застраховані від комах. Якщо ви помітили маленькі «ватні кульки» на своїй, наприклад, фініковій пальмі, то вона заражена паразитами, здатними знищити рослину, про яку ви піклуєтеся.

5 популярних видів комах, що живуть на кімнатних квітах

Ось 5 видів найпопулярніших квіткових паразитів та практичні приклади ефективної боротьби з ними.

1. Попелиця

Ці безкрилі крихітні комахи зеленого кольору мають круглу або овальну форму. Правда іноді їх забарвлення може бути жовтим, чорним, коричневим, рожевим, сірим і навіть білим. Хоча паразити живуть колоніями, побачити їх можна не завжди. Найчастіше присутність комах стає помітною, коли ті залишають продукти своєї життєдіяльності або втрачають зовнішню оболонку. Попелиця висмоктує сік із рослин, що призводить до їхньої загибелі.

Більшість наявних у продажу інсектицидів досить ефективно справляються з попелицею. Але якщо ви не хочете використовувати хімікати, протріть листя та стебла ватним диском, змоченим у садовій олії чи спирті. Крім того, якщо паразити окупували велику кімнатну квітку, можна спробувати змити їх напором звичайної води.

2. Борошнисті черви

Ці овальні тонкошкірі комахи з легким восковим нальотом дуже швидко відтворюються і за короткий час повністю покривають всю рослину, вбиваючи її. Зазвичай червець живе на нижній стороні листя або гілок.

Якщо кімнатна квітка частково заражена червцями, видаліть паразитів за допомогою ватного диска, змоченого в спирті. Якщо ж комахи встигли обмилувати всю рослину, оббризкайте її садовою олією (можливо, це доведеться зробити кілька разів), дочекайтеся результату, а вже потім використовуйте для лікування ватяний диск.

3. Павутинний кліщ

Маленькі міліметрові павуки є родичами звичайних павуків. Павутинний кліщ не тільки обплутує листя павутинням, а й висмоктує з них хлорофіл, що часто призводить до хвороби та загибелі домашніх квітів.

Якщо ви помітили зараження квітки павутинним кліщем на початковій стадії, промийте рослину під тиском звичайної води. Але, якщо процес вже запущений, використовуйте інсектицидне мило або олію (олійний спрей для домашніх квітів).

4. Щитівки

Відмінною рисою щитівки є твердий панцир, який є у всіх дорослих особин. Ці паразити бувають коричневого, зеленого, білого, сірого чи чорного кольорів. Як і інші комахи, що живуть на кімнатних рослинах, вони харчуються їх соком, що неминуче призводить до хвороби та загибелі останніх.

Оскільки дорослі щитівки мають досить жорстку оболонку, більшість інсектицидів безсило проти них. Тому, щоб вилікувати квітку, вам доведеться зривати паразитів вручну.

5. Білокрилка

Білокрилка – це крихітний білий метелик, який любить перелітати з квітки на квітку і ховатися під листям. І молоді, і дорослі особини харчуються соком рослин.

Щоб вилікувати рослину від навали білокрилок, видаліть все хворе пожовкле листя. Після цього скористайтеся липкою стрічкою-пасткою для дорослих особин, а проти яєць та молодняку ​​застосуйте інсектицидне мило або олію (ненатуральну олію, яка використовується як інсектицид).

Оцініть статтю