Чим корисний кавун?

Чим корисний кавун? Це цікаво

У спеку особливо хочеться холодного і хрусткого кавуна. Мало хто знає, що кавун не тільки смачний, але і дуже корисний, а в деяких випадках і зовсім необхідний організму.

Кавуни корисні для серця

Високий вміст вітаміну С в кавунах допомагає запобігти утворенню склеротичних бляшок, покращує еластичність серцевих судин і тим самим зміцнює серце. Всі ці фактори роблять профілактичну дію на роботу серцево-судинної системи.

Кавуни — вороги ракових клітин

Ще одна корисна властивість кавуна — присутність лікопіну, каротиноїдного пігменту, відповідального за насичений червоний колір ягоди. Лікопін — сильний антиоксидант, що допомагає запобігти утворенню ракових клітин. Лікарі рекомендують запивати кавун холодним зеленим чаєм — подвоєні антиоксиданти означають ще більшу силу профілактичних властивостей.

Кавуни — корисне джерело вітаміну B1

Цей вітамін відповідає за роботу нервової системи, і його нестача в організмі, відомий як тіамінова недостатність, може призвести до серйозних порушень, серед яких — втрата пам’яті і помутніння свідомості. Корисна властивість кавуна — високий вміст вітаміну B1, підтримуючого нормальну роботу нервової системи. До речі, до тіаміновій недостатності може призвести зловживання алкоголем, ось чому кавуни особливо корисні на сніданок після веселої ночі.

Кавун — відмінний енергетик

Як відомо, кавуни на 92% складаються з води, але крім цього в них також містяться украй корисні для організму магній і калій. Ось чому багато фітнес-експертів рекомендують з’їдати кілька скибочок кавуна або випивати свіжовичавлений кавуновий сік одразу після інтенсивного тренування — в процесі силових навантажень тіло швидко втрачає магній і калій, які виходять з організму разом з потом.

Оцініть статтю