Чи допомагає кактус від випромінювання монітора?

Кактус біля монітору Це цікаво

Так, є така думка, що поставлений біля монітора комп’ютера кактус допомагає знизити вплив шкідливого випромінювання від монітора, тому у багатьох людей на робочому місці красується чимала кількість горщиків з кактусами, спробуємо розібратися так це чи ні?

Чи рятують кактуси від випромінювань моніторів?

Ні, не рятують. Від чого рятувати? Так, монітори, випущені у вісімдесятих і дев’яностих роках, дійсно мали високий фон випромінювання. Але це був не радіоактивний, а електромагнітний фон . Радіація, яка виходить навіть від «стародавнього» електроннопроменевого (кінескоп) монітора в рази менше, ніж природний радіаційний фон землі . У такому випадку кактус, який поставлений перед екраном монітора в якості захисту від радіаційного випромінювання, принесе лише естетичну насолоду і не більш.

Електромагнітне поле, яке випромінює монітор — це дійсно шкідливо. Таке випромінювання присутнє у моніторів з кінескопом. Не будемо вдаватися в подробиці технічних нюансів. Просто у таких моніторів блоки живлення та блоки кадрової розгортки здатні створювати електромагнітне поле частотою від 1 кГц до 100 кГц. Це не є добре для людського організму. Рівень магнітного поля у подібних сучасних моніторів хоч і відповідає стандартам, але практика показує, що це не так. Електромагнітне поле монітора перебувати в прямій залежності від характеру зображення. Наприклад, при роботі в текстовому редакторі DOS рівень випромінювання менше, а от при роботі в Word підвищується у кілька разів. Підвищення електромагнітного випромінювання особливо помітно при роботі з графікою.

Для зменшення шкідливого випромінювання монітори з кінескопом потрібно заземлювати. Це значно знижує рівень фону. Не ставити такий монітор в приміщенні, де вже встановлені електричні прилади, які споживають високу потужність (нагрівачі, кондиціонери, копіювальні машини та інша офісна техніка). Найвищий рівень фону у подібних моніторів утворилася не спереду монітора, а на задній стороні. Це потрібно враховувати при розташуванні робочого місця.

Рідкокристалічні монітори, які щільно увійшли в наше життя, практично повністю витіснили електроннопроменеві. Такі монітори шкідливі тільки для зору, та й то при тривалій роботі без перерв. Електромагнітний фон TFT монітора дуже незначний.

А як же кактус?

У дев’яностих роках у ФІДО (всесвітня аматорська мережа некомерційного характеру) з’явилася конференція, на якій велося обговорення різних комп’ютерних моніторів. В один день (чи вечір) там виникла досить бурхлива дискусія з фільтрів для екранів моніторів. Зав’язалася неабияка суперечка про те, який фільтр краще захищає від випромінювання. Природно, до спільної думки сперечальники не прийшли, а деякі взагалі посварилися. Одним з учасників цієї дискусії в мережу було відправлено повідомлення: «Та ви ще кактуси поставте перед екранами для зниження випромінювання!» Це повідомлення було прочитано якимось провінційним кореспондентом газети, яким пізніше була написана стаття про захисні дії колючої рослини проти згубного випромінювання моніторів комп’ютерів. І понеслася…

Ось так народжуються міфи.

Так, фон фоном, а поливати рослини не забувайте.

Оцініть статтю