Чому я не можу схуднути, дотримуючись дієт?

Чому я не можу схуднути Схуднення

Не минає і дня, щоб ми не чули про щось, пов’язане з втратою ваги. І не дивно, за останніми даними Health Group Robert Wood Johnson Foundation до 2030-го року 44% американців будуть страждати ожирінням. У зв’язку з цим, у кожної людини, що намагається позбутися надмірної ваги може виникнути правдиве питання – чому, спробувавши безліч всіляких дієт, я досі не можу схуднути?

Чи є користь від популярних дієт?

Ви будете здивовані, але багато популярних дієт – це найпоширеніші міфи про схуднення, більшість з яких просто не працює. Хочете дізнатися, чому так відбувається і як потрібно харчуватися, щоб швидко схуднути та позбутися зайвих кілограмів.

Як не дивно, але практично будь-яка дієта ніяк не пов’язана з веденням здорового способу життя. Чому? Все просто – тривала мінімізація або виключення з раціону будь-яких поживних речовин тільки сіє хаос в організмі і не приносить ніякої користі. Проблема посилюється ще й тим, що люди часто розчаровуються у своєму виборі режиму харчування і часто переключаються з одного раціону на інший. В організмі починається плутанина, дієти стають неефективними, і через це виникають серйозні побічні ефекти.

Білкові дієти

У 90-х роках, завдяки доктору Роберту Аткінсу, набули популярності дієти з високим вмістом білка (або з низьким вмістом вуглеводів). У них багато різних назв, але один принцип – обмеження споживання продуктів з великим вмістом вуглеводів, таких як хліб, макарони, картопля та ін. Прихильники такого раціону стверджують, що організм, позбавлений вуглеводів, спалює зайвий жир, в результаті чого можна швидко схуднути.

Білкова дієта

Низьковуглеводні дієти на початковому етапі дійсно допомагають скинути вагу. Але, в цьому випадку, відбувається елементарна втрата води, а не жиру. Коли ви припините дотримуватися обраного режиму харчування і почнете вживати продукти з вуглеводами, то відразу повернетеся до колишньої або ще більшої ваги. Вся справа в тому, що повернення зайвих кілограмів відбувається зовсім не через вуглеводи. Просто відновлюється природній об’єм води в організмі.

Крім того, білкове харчування не можна назвати збалансованим. Ви повинні знати, що зменшення споживання овочів, фруктів і злаків призводить до обмеженого надходженню в організм поживних речовин і антиоксидантів, які дуже важливі для нормальної життєдіяльності людини.

Вегетаріанство

Деякі люди вважають, що вживання продуктів тваринного походження шкодить здоров’ю. Інші не використовують їх за моральними та етичними принципами. Вегетаріанство можна назвати дійсно здоровим харчуванням, але тільки, якщо належним чином використовувати цю філософію.

Вегетаріанство

Тим не менш, обмеження, пов’язані з вегетаріанством, здатні сильно підірвати здоров’я. Ось ряд побічних ефектів, які можуть у вас виникнути:

  • Плід вагітних жінок може відставати в розвитку, а молоді матусі можуть страждати від нестачі молока;
  • Недостатнє отримання вітамінів, мінералів та інших поживних речовин;
  • Сухість волосся та шкіри, ламкість нігтів та ослаблений зовнішній вигляд;
  • Головні болі, запаморочення, втома та нудота;
  • Порушення роботи нирок і печінки;
  • Втрата м’язової маси.

Для доброго метаболізму мозку, крові, м’язів, тканин і клітин потрібен білок. Тому вегетаріанство потребує обов’язкової компенсації необхідних амінокислот, які присутні в продуктах тваринного походження. Інакше, воно може вас сильно виснажити.

Православний піст

Дуже часто православний піст сприймається не як щось духовне, а як сама сувора дієта. На жаль, в більшості випадків віра не має ніякого відношення до дотримання посту. Зазвичай, як тільки хтось хоче схуднути і влізти в свої старі джинси, він починає дотримуватися посту. Однак потрібно розуміти, що піст зовсім не сприяє втраті ваги. Просто організм переходить в режим «самозбереження», зменшуючи необхідну йому кількість калорій та уповільнюючи швидкість обміну речовин заради економії енергії.

Православний піст

Дотримання посту або голодування не можна розглядати, як можливість швидко позбавитися від зайвої ваги. Такий режим харчування може викликати ті ж самі побічні ефекти, які виникають при вегетаріанстві, плюс неприємний запах з рота. Довге дотримання посту або тривале голодування може негативно вплинути на роботу внутрішніх органів і серця, а в найважчих випадках привести до летального результату.

Дієта з високим вмістом клітковини

20-30 грамів клітковини – це ідеальна денна норма. Але чи корисна клітковина у великих кількостях? Надмірне її вживання може викликати закріп і зневоднення, які будуть перешкоджати всмоктуванню поживних речовин.

Дієта з високим вмістом клітковини

Якщо, зголоднівши, ви напакуєте живіт продуктами, багатими клітковиною, то ризикуєте забезпечити собі непрохідність шлунково-кишкового тракту, яка може потребувати хірургічного втручання.

Коктейлі для схуднення

Наприкінці 80-х американська реклама рясніла різними славнозвісними людьми з коктейлями для схуднення в руках. Потім в 90-х продаж реклами впала, оскільки ті ж знаменитості не змогли утримати скинуту вагу завдяки рекламованій продукції. Зараз коктейлі для схуднення переживають нове народження і вважаються відмінним засобом схуднути в найкоротші терміни без зайвих зусиль.

Коктейлі для схуднення

Але швидка втрата ваги призводить до такого ж швидкого відновлення скинутих кілограмів, а іноді, і до їх збільшення. Інша проблема полягає в кількості поживних речовин, які ви отримуєте. Деякі протеїнові коктейлі, особливо розроблені спеціально для спортсменів і культуристів, можуть перевищувати природню норму в 100 разів і більше. Таке надмірне ужиття поживних речовин має токсичну дію на організм, що часто призводить до неправильної роботи внутрішніх органів.

Запам’ятайте, всі коктейлі для схуднення різні, кожен з них містить різні поєднання поживних речовин, розрахунок яких повинен вестися відповідно до потреб саме вашого організму.

Як харчуватися, щоб схуднути?

Якщо ви дійсно хочете стати стрункішою – не варто рахувати калорії. Замість цього, звертайте увагу на розміри своїх порцій. В це важко повірити, але ваша долоня є ідеальним пристроєм для вимірювання справедливих порційних розмірів. Величина однієї порції повинна бути рівною площі і товщині вашої долоні (не рахуючи пальців) і включати в себе наступні елементи: корисні овочі, білок (зазвичай, пісне м’ясо) та вуглеводи (зерновий хліб або фрукти). Кожен з цих трьох продуктів у вашій тарілці не повинен перевищувати розмір долоні, не бути жирним і висококалорійним. Саме таке поєднання допоможе не тільки схуднути, але і поліпшити роботу мозку.

Крім того, дуже важливо не переїдати. Завжди пам’ятайте про те, що шлунок почне посилати сигнали в мозок про достатнє насичення тільки через 20 хвилин після початку прийому їжі. При такій затримці, ті, хто швидко їдять, можуть перенаситити шлунок, перш, ніж почують сигнал – «вистачить». Тому намагайтеся їсти повільно, ретельно пережовуючи їжу.

Оцініть статтю