Збалансована вегетаріанська дієта — це не страшно

вегетаріанська дієта Схуднення

До вегетаріанській дієті сьогодні вдаються не тільки прихильники захисту тварин, але також і ті, хто хоче схуднути, виглядати стрункіше і молодше. Причому в даному випадку асортимент дозволених в споживання продуктів широкий і різноманітний, особливих обмежень немає. Просто треба не вживати м’ясо і контролювати дозування пожирають овочів!

Строгих вегетаріанців сьогодні прийнято називати веганами. Вони відкидають не тільки м’ясні продукти, а й такі продукти, як сир, молоко, яйця і так далі.

Вегетаріанська дієта для схуднення є найбільш безпечним для людського організму. Її прихильники володіють такими перевагами, як прекрасний стан організму, більша тривалість життя (у порівнянні із середньою). Вони фактично не знають, що таке діабет, гіпертонія, рак, підвищений холестерин, менш схильні запаленню апендициту і так далі.

Правильний режим харчування

Але потрібно враховувати, що вегетаріанська дієта — це не просте виключення з раціону м’яса, але і чітка распланировка харчування. Продукти, які повністю відкидаються, повинні бути замінені іншими — тими, які з’являться аналогами у змісті певних елементів, необхідних людині. Часом даний вид дієти страждає нестачею деяких вітамінів, таких, як А, D, B та ін.

Недолік різного роду амінокислот і білка в такому випадку компенсований білком, але вже рослинним. Він міститься у величезній кількості продуктів, як то: борошняні вироби, каша, бобові, зернові.

Якщо говорити про такий елемент як залізо, при нестачі якого можлива анемія, то воно є в крупах, сухофруктах, хлібі, бобових, які також можна приймати в їжу вегетаріанцям, причому в цих продуктах заліза в рази більше, ніж у м’ясних продуктах.

Що стосується жирних кислот, то їх недолік компенсують рослинних оліях, яйцях (якщо ви не є Вегома), авокадо та ін. Не варто забувати і про вітамін С, який сприяє кращому засвоєнню заліза рослинного походження. І багато інших елементів легко компенсуються.

Традиції та різновиди вегетаріанства

Вегетаріанці дуже часто звертаються до національних кухням інших культур, таких, як індійська, італійська, національним кухням Сходу Азії та Середземномор’я. Що стосується напоїв, то вони практично все, за малим винятком, дозволені у вживання для тих, хто вирішив стати на шлях схуднення без м’ясних продуктів.

Таким чином, можна стверджувати, що ніяких героїчних вчинків від людини не потрібно, якщо він хоче зберегти своє здоров’я і стати прихильником вегетаранства, просто потрібно вміло розподілити споживані продукти, щоб не позбавляти свій організм необхідних йому речовин. Але якщо ви вирішите не їсти м’ясо, але будете буквально атакувати організм хот-догами, то це вже не можна буде назвати ні здоровим харчуванням, ні вегетаріанської дієтою!

Якщо ж ви не готові відразу міняти свій раціон, то можете почати з флексітаріанства. Це більш щадна форма вегетаріанства, яка повністю не відкидає м’ясо і рибу. Флексітаріанци рідко і в невеликих кількостях дозволяють собі вживати ці продукти.

Кожен вибирає для себе як йому жити і харчуватися, але якщо ви дійсно хочете бути сповнені сил і здоров’я, то ваш вибір — вегетаріанська дієта.

Оцініть статтю