Як створити англійський сад: геть надуманість і геометричність

Як створити англійський сад Це цікаво

Основні елементи, характерні для англійського саду: краса природи, природні форми, відмова від обрізки живоплотів і геометричної посадки дерев, кущів і клумби. У такому саду рослини набувають природну форму і ростуть вільно, великі газони і луки підкреслюють нерівності місцевості, а вигини річок та озер підкреслюють мальовничий вид. Все в англійському саду поклоняється нерегулярності, свободі і асиметричності.

Руїни і храми в англійському саду

Англійські сади – таємничі і “дикі”, часто народжуються у вигляді парку, який поступово переходить в незайманий природний ландшафт. Елементи архітектури штучно відсилають до минулого, наприклад, спеціально встановлені руїни, обеліски, храми. Скульптури встановлюють без цоколя, прямо на землю. Формують великі клумби рожевого, білого та фіолетового кольору, садять рясно квітучі дерева, як ніби створені рукою природи. Характерними для цього стилю є також всілякі ліани, які обплітають альтанки та перголи, наприклад, гліцинія, клематиси і в’юнкі троянди.

Таємничий англійський сад

Романтики і таємниць додають виткі рослини, що йдуть кам’яними стінами і огорожами. В англійському саду практично не застосовуються паркани. Замість них використовуються живоплоти, природні скелі або рельєф місцевості.

Засновниками цього стилю вважають: Ст. Кента, Л. Брауна, Ст. Хамберса. Найбільш відомі сади цього стилю знаходяться в Англії. Приклади найбільш відомих садів в англійському стилі:

  • Англійський парк в Мюнхені;
  • Англійська сад у Прайор-Парк.
Оцініть статтю