Як схуднути, якщо годуєте грудьми?

Як схуднути, якщо годуєте грудьми Схуднення

Для молодих мам однією з найактуальніших проблем є проблема, схуднути якнайшвидше і повернутися до своєї ваги, яка була до вагітності. Але це зробити досить важко, так як проблем додалося, часу на їх вирішення йде багато, а для себе залишається мало. Вибратися з чотирьох стін практично не можна, існує лише одна можливість, це прогулянка з коляскою. І, незважаючи, на всю зайнятість і постійну суєту, деякі мами після народження дитини не тільки не худнуть, а навпаки примудряються набрати вагу. Тому практично всі з них запитують: « Як схуднути, якщо годуєте грудьми »?

Чому не можна сідати на дієту під час годування дитини грудьми?

Відповідь на це питання є дуже простою, тому що з грудним молоком дитина отримує всі поживні речовини, вітаміни, мікроелементи, а так само імунні тіла, необхідні для його росту і розвитку. У цей період не рекомендується займатися всілякими чистками організму і не займатися спортом.

Різке зменшення організмом гормонів пролактину та окситоцину, які відповідають за лактацію, відбувається внаслідок зменшення надходження до організму мами необхідних поживних речовин та збільшення фізичного навантаження. Крім того, це спричиняє порушення водно-сольового обміну, що теж погано відбивається на виробленні грудного молока. Обмежувати себе у вживанні будь-яких продуктів харчування, щоб схуднути, мама може собі дозволити тільки після виконання малюку дев’яти місяців.

У дев’ять місяців дитину вже починають активно підгодовувати, тому якщо у вас, на цей момент, грудного молока вже недостатньо, або в ньому недостатньо якихось вітамінів та мікроелементів, вона може відшкодувати цей недолік із додаткового харчування, яке отримує.

Але перш, ніж встановлювати собі якісь обмеження в харчуванні, подумайте про те, як це може позначитися на здоров’ї та розвитку вашого малюка.

Післяпологова депресія і що з нею пов’язано

Поява післяпологової депресії пов’язують, насамперед, із зміною гормонального балансу, в організмі жінки стрімко, протягом 24-28 годин після народження дитини, падає вміст жіночих гормонів естрогену та прогестерону. До цього додаються різні психологічні чинники, такі як стрес, пережитий під час пологів, втома і безсоння, страх перед труднощами, які пов’язані з доглядом за новонародженим і не на останньому місці знаходиться зміна фігури та зайва вага після пологів.

Багато жінок вважають, що вони тепер виглядають жахливо, і тепер уже ніколи не зможуть повернутися до своїх колишніх форм, і тому чоловік таку товсту та негарну неодмінно полюбить. І у них з’являється ідея фікс, неодмінно схуднути і якнайшвидше.

Недосипання сприяє збільшенню ваги

Процес гормональної перебудови жіночого організму закінчується, коли дитині виповнюється три місяці, і в результаті жінка втрачає кілька кілограмів. Але багатьом цього здається не достатньо, але при цьому треба враховувати, що на масу тіла багато уваги надає режим сну, вчені довели, що найчастіше страждають від надмірної ваги люди, які мало сплять.

Дуже гостро стоїть питання сну та відпочинку для мам, які мають немовлят, свій день треба розпланувати так, щоб була можливість відпочити серед дня, наприклад, тоді, коли дитина спить. Або щоб хтось із членів сім’ї взяв на себе частину домашньої роботи, і у вас, таким чином, з’явилася можливість відпочити в денні години. Неправильний режим сну та відпочинку може позначитися не тільки на вашій фігурі, але і на здоров’ї в цілому, посилити стрес і післяпологову депресію, якщо вона має місце, а це в свою чергу позначиться на здоров’ї вашої дитини, яку ви годуєте грудьми.

Що не можна робити

Не можна, ні в якому разі, під час грудного вигодовування:

  1. Не можна сідати на екзотичні або монодієти (на зразок вживання в їжу однієї сирої моркви або водоростей), у дитини цим можна спровокувати алергію або навіть отруєння.
  2. Якщо ви, не дивлячись ні на що, все ж таки сіли на дієту під час грудного годування, пийте більше води, не менше восьми склянок на добу. Тому що недостатня кількість води в організмі підвищує кількість токсинів і отруйних речовин в організмі взагалі і в грудному молоці зокрема.
  3. Не можна використовувати сечогінні засоби, оскільки вони спочатку збільшують лактацію, та був кількість молока різко зменшується.
  4. Не можна вживати харчові добавки, що знижують апетит, оскільки вони потраплять у грудне молоко і відіб’ються на дитині непередбачуваним чином.

Способи схуднення, годування груддю

Можна вибрати один з способів схуднення, а можна поєднати кілька.

Перше правило:

Треба пам’ятати про те, що не можна наїдатися на користь, чомусь існує думка, що мами, які годують, повинні їсти за двох, інакше молоко буде не жирним або взагалі пропаде. Це помилкова думка, тому що набраний жир під час вагітності витрачається зараз і жирність є весь час однаковою, а якщо ви вживатимете весь час багато жирної їжі, то це викличе у дитини запори, а жирність молока не збільшиться.

Тому, якщо правильно харчуватися, організм сам собою худне. А їсти за двох, має на увазі не вдвічі більше їжі, а вдвічі більше вітамінів та інших корисних елементів.

Друге правило:

Дотримання правильного раціону харчування для того, щоб схуднути. Харчування має бути збалансованим, складатися з необхідної кількості вітамінів, білків та вуглеводів, а ось кількість жирів треба звести до мінімуму.

Їсти треба намагатися разом з дитиною 4-5 разів на день і маленькими порціями. Треба вживати в їжу супи, в них є все необхідне і для дитини і для мами і м’ясо і овочі, і достатня кількість рідини, а картоплею захоплюватися не варто, гарніри треба їсти в міру. Солодке їсти в обмежених кількостях, тому що це може викликати у дитини алергію, а у мами поява зайвих кілограмів.

Ну і звичайно не наїдатися на ніч.

Третє правило:

Спеціальні дієти для вас перебувають під забороною. Існує лише одна дієта – правильне та повноцінне харчування, що виключає всі алергенні продукти, адже ви годуєте дитину грудьми.  Варто запам’ятати такі рекомендації:

  • Випивати перед їжею склянку води, таким чином відчуття ситості приходить швидше.
  • Не їсти на ніч щільної їжі, крім кефіру або яблука.
  • З раціону виключити смажене, жирне, борошняне та зменшити кількість солодкого.
  • Коли почнете малюка підгодовувати, не доїдайте за ним те, що він не доїв, це зайві калорії і вам так ніколи не вдасться схуднути.

Четверте правило:

Не забувайте про піші прогулянки. Треба з радістю вирушати на прогулянку з коляскою. Виносячи коляску з дому, підкачаєте м’язи рук, а гуляючи бадьорим кроком, спалите зайві калорії, бажано гуляти двічі на день по дві години, між іншим, якщо гулятимете з коляскою швидким кроком, ви втомитеся менше, ніж прогулюючись з коляскою не поспішаючи.

П’яте правило:

Не забувайте про фізичні навантаження. Починаючи з першого місяця після народження дитини, коли ви її годуєте грудьми, можна робити вдома прості фізкультурні вправи, після повного відновлення організму після пологів можна збільшити до 20-30 хвилин, у них включити гойдання преса і вправи для ніг і рук.

Після того, як дитина підросте і почне сама повзати, можете повзати разом із нею протягом тривалого часу, вона буде від цього в захваті, можна качати прес, притиснувши його до себе, підкидати дитину вгору.

Чим замінити фізичні вправи

Якщо ви не можете робити вранці зарядку, її можна замінити пішими прогулянками. Є багато спеціальних методик для схуднення після пологів, наприклад, така: «Йога після пологів», але займатися ними треба, звичайно, не відразу після пологів, а коли дитина досягне віку 5-6 місяців. Вправи в таких методиках розроблені з урахуванням зайнятості молодої мами, а самі вправи можна виконувати в присутності дитини або навіть разом з нею.

Якщо у вас є бажання і можливість можна зайнятися індійськими танцями живота, це допоможе позбавитися від обвислого живота і повернути тонку і струнку талію. Показані також вправи на розтяжку та ходьба.

Про заняття фітнесом, виконання силових вправ і заняття на різних тренажерах вам доведеться забути.

Якщо ж зайва вага не витрачається тривалий час і вам не вдається схуднути, то вам доведеться звернутися за консультацією до лікаря і піти повне медичне обстеження, здати аналізи на гормони, холестерин, кількість цукру в крові, проконсультуватися у ендокринолога щодо стану щитовидної залози.

Коли ви вибираєте методи боротьби із зайвими кілограмами після пологів не можна забувати, що, перш за все, треба думати про ваше здоров’я та здоров’я вашої дитини.

Оцініть статтю