Як швидко впоратися з тривогою

Як швидко впоратися з тривогою Психологія та відносини

Жінки люблять перебільшувати масштаби труднощів і починають “накручувати” себе, поки їм стає неспокійно. Буває, що відчуття тривоги приходить узагалі нізвідки й потім переростає в паніку та страх. Якісь нав’язливі думки лізуть у голову… Частенько нам “допомагають” навколишні люди або життєві ситуації, які вганяють у ступор і сіють тривожні настрої.

Тривога і страх — різні речі. З усілякими фобіями боротися складно, але можливо. Тривога зазвичай не пов’язана з конкретним предметом. Це емоційний стан передчуття в майбутньому чогось нехорошого, що супроводжується страхом і занепокоєнням. Якщо немає адекватної причини — то допоможе психотерапевт або психіатр, оскільки це відхилення від норми.

Часто тривога буває ситуативною або на тлі стресу. Погано, що від неї страждає не тільки її “носій”, а й оточення. У самої людини на тлі нестабільності нервової системи може підвищуватися температура, виникати тремтіння, нудота, заїкання, болі в тілі, а також хвороби шлунково-кишкового тракту, серця і судин. Страшна така річ. Головне — не піддаватися. Ось тільки заковика в тому, що не у всіх “залізні” нерви. Що ж робити, якщо вже механізм запущено? Як впоратися з тривогою?

Розкладіть ситуацію “по поличках”.

Проаналізуйте ситуацію і з’ясуйте причину тривоги. Чи все так серйозно? Чи варте це Ваших нервів? Може, Ви перебільшуєте масштаб трагедії? Пройдіться різними сферами життя і тверезо оцініть їх.

Читайте також: 10 занять, які заспокоять твої нерви

Якщо причина тривоги криється в майбутній важливій події, програйте подумки ситуацію. Можете навіть накидати на папері її сценарій з обов’язковою(!) позитивною кінцівкою, коли все завершиться безнапасно і на Вашу користь.

Тривога може бути викликана передменструальним синдромом. У такому разі краще не займатися “самокопанням”. Відкладіть ухвалення рішень на інший час.

Тривога, пов’язана з втомою, лікується відпочинком. Найприємніший спосіб! Тож беріть вихідний, відпустку і відриватися від насущних справ.

Знайдіть собі корисне заняття

Кажуть, що депресія настає, коли немає чим зайнятися. Частково це правильно. У вільний час ви надані самі собі й можете багато думати. Зробіть усе для того, щоб не бути наодинці зі своїми думками. Ваше заняття не має стосуватися сфери, через яку виникає тривога. Фізичне або розумове навантаження, творчість і хобі займе Ваші думки та відволіче від тривожних настроїв.

Спорт є чудовим методом боротьби з негативом, адже тренування покращують настрій, якщо їх робити правильно. Йога добре допомагає привести думки до ладу. Якщо нервуєте від однієї думки про заняття спортом, то підберіть спокійні вправи або гуляйте на свіжому повітрі.

Займіться чимось для себе новим. Всілякі курси, гра на інструменті, вивчення мови точно відволіче.

Трудотерапія також допомагає. Ідея кинути роботу — не найкраща. Навпаки, кар’єрні досягнення підвищують самооцінку і відволікають від тривоги. Є варіант зайнятися “домашньою роботою” – генеральне прибирання, велике прання, пересадка квітів і безліч інших занять.

Зробіть спеціальні вправи.

  • Правильно дихайте. Дихальна гімнастика стала вельми популярним антистресовим методом. Повільно і глибоко дихайте, уявляючи, як з видихом Вас покидає весь негатив і Вам стане легше.
  • Сядьте на стілець, зробіть видих і розслабтеся. Візьміться руками за сидіння, вдихніть і потягніть його вгору, напружуючи м’язи. Затримайте дихання і видихніть через ніс, розслабтеся, опустіть руки. Повторіть 5 разів.
  • Сядьте за стіл і намалюйте на аркуші паперу різноколірними олівцями або фломастерами лінії, фігури, предмети. При цьому уявіть, як усі Ваші тривожні думки йдуть геть разом із малюнками. Пишіть, поки не заспокоїтеся. Переверніть малюнок і кількома словами опишіть свою тривогу. А потім просто знищіть своє творіння. Разом із ним піде тривога.

Вам допоможуть позитивні спогади, заспокійлива музика, хороший фільм, бажано комедія. Влаштуйте собі релакс за допомогою “води”. Вона відмінно бореться із занепокоєнням. Це і ванна з олією лаванди, і плавання в басейні, річці, морі, і лазня, і сауна. І пам’ятайте, що нестача сну також посилює тривожні настрої. Висипайтеся.

Приємна компанія.

Розмова з близькою людиною може допомогти Вам краще за психолога. Особливо, якщо це позитивно налаштований індивід. Ви можете розібратися в причинах тривоги й відволіктися. Вам скажуть: “Усе нормально! Не переживай!”, – потім Ви разом проведете гарно час, не думаючи про погане, і відчуття тривоги може Вас покинути.

Більше радійте і намагайтеся бачити приємні моменти свого життя. Зараховуйте до успіху навіть найнезначніші досягнення і вітайте з перемогами ваших друзів і знайомих також (отримаєте від них позитив).

Харчуйтеся правильно.

Авітаміноз також може стати причиною тривоги, тож намагайтеся харчуватися правильно, насичуючи організм сезонною їжею, яка допоможе заповнити нестачу тих чи інших необхідних речовин.

Читайте також: Як зняти стрес – 10 незвичних способів

Виключіть “тривожні” продукти. Відчуття занепокоєння посилює кава, алкоголь, цукор і крохмаль.

Їжте їжу, що підіймає настрій і містить магній, калій, антиоксиданти: чорниці, чорний шоколад, мигдаль, кефір, цитрусові.

Чай з м’ятою або тепле молоко також чудово розслаблюють.

Спробуйте на собі ці методи. Якийсь Вам припаде до душі й допоможе побороти тривогу. Якщо вона Вас усе не полишає, тоді зверніться по допомогу до фахівця.

Оцініть статтю