Як зняти стрес – 10 незвичних способів

Як зняти стрес Психологія та відносини

Всі ми час від часу стикаємося зі стресовими ситуаціями, і кожен з нас намагається по-своєму позбутися нервового перенапруження. Але в даному випадку важливо розуміти, що напругу неможливо усунути повністю в короткі терміни. Тим не менш, ось кілька простих та досить незвичних порад, які допоможуть вам зняти стрес і заспокоїти свої нерви.

Розслаблятися стало ще простіше

Є безліч способів, які мінімізують стрес – це фізичні вправи, медитація, техніки глибокого дихання та багато іншого. Але кожна людина реагує на стресову ситуацію по-різному, і тому заходи для запобігання занепокоєння повинні застосовуватися в індивідуальному порядку.

Якщо загальновідомі методи зняття нервової напруги не приносять бажаного результату, спробуйте скористатися цими нетрадиційними, але досить простими та ефективними способами боротьби зі стресом і поганим настроєм.

1. Зелений лак для нігтів

Не турбуйтеся, вам не доведеться весь час ходити з зеленими нігтями. Достатньо лише однієї точки лаку на вашому мобільному телефоні, яка буде служити нагадуванням про те, що потрібно заспокоїтися і розслабитися, перш ніж відповісти на дзвінок. Ця зелена “хитрість”, швидше за все, викличе у вас посмішку, змусить глибоко зітхнути і дозволить вашому голосу звучати більш спокійно і впевнено.

2. Гумка на зап’ястя

Це остання модна тенденція в психології! Гумка дійсно здатна зняти стрес. Подібно тренуванню собаки, ви можете виробити в себе оперантний умовний рефлекс у відповідь на будь-яку стресову ситуацію. А тепер дозвольте пояснити, як це відбувається. Кожен раз, почуваючи зростаюче нервове напруження та занепокоєння, злегка затягуйте гумку на зап’ясті. Зрештою, такі дії призведуть до того, що ви будете пов’язувати відчуття стресу з дискомфортом від натягу гумки і підсвідомо прагнути уникнути цього відчуття.

Гумка на зап’ястя

Деякі люди можуть назвати цей спосіб трохи дивним, але не поспішайте з висновками – всьому є наукове обґрунтування. Американський психолог Б. Ф. Скіннер перевіряв теорію оперантної поведінки на щурах. Він поміщав голодного гризуна в коробку з важелем, і якщо пацюк випадково натискав його, то відразу ж отримував винагороду у вигляді порції корму. Повторення цієї дії призвело до того, що щур навмисно став тиснути на важіль. У нашому випадку, покарання через натяг гумки є, свого роду, стимулом для запобігання появи неприємних емоцій.

3. Вітамін С

Крім того, що апельсиновий сік є дуже смачним і поживним, він ще має здатність зменшувати відчуття тривоги. Їжа і питво з високим вмістом вітаміну С фізіологічно знімає напругу за рахунок зниження рівня гормонів стресу, в тому числі кортизолу. Дві склянки соку на день допоможуть вам набагато менше нервувати.

4. Жувальна гумка

Як виявилося, переваги жувальної гумки є безмежними. Вона не тільки освіжає подих та мінімізує кількість перекусів, жуйка також може зменшити занепокоєння і депресію. Дослідження, проведені у 2008 році, показали, що регулярне жування гумки зменшує відчуття тривоги, знімає стрес і дозволяє легше справлятися з багатозадачністю.

5. Малювання

Вам не обов’язково бути настільки ж талановитою людиною як Леонардо да Вінчі, щоб отримати користь від декоративно-прикладного мистецтва. Малювання та музика є давно перевіреними методами, що знімають нервову напругу, оскільки творчий процес допомагає розслабитися та забути про всі турботи. Після завершення свого шедевру, ви, швидше за все, відчуєте себе набагато краще, ніж до його написання.

Малювання

6. Любовні втіхи

Чи може секс допомогти в боротьбі зі стресом? На думку психологів, безумовно може. Фахівці стверджують, що заняття любов’ю чудово поєднують в собі безліч позитивних факторів, один з яких – це виділення ендорфінів (гормонів радості), які допомагають позбутися стресу. Звичайно, активне сексуальне життя не зможе повністю усунути цю проблему, але точно полегшить ваше ставлення до неї.

7. Повітряна куля

Надування повітряної кулі змусить вас глибоко дихати, і, таким чином, посприяє заспокоєнню та розслабленню. Тому наступного разу, коли не будете знати, як зняти стрес, почніть надувати кульки. І нехай колеги сміються з вас, адже вони навіть не уявляють, що таким чином ви і їм допомагаєте трохи розслабитися.

8. Вівсянка

Всім відомо, що вівсянка сприяє зниженню рівня холестерину. Але чи знаєте ви про її користь для психічного здоров’я? Магній і калій, які містяться у вівсянці, знижують кров’яний тиск, що, в свою чергу, дозволяє вам почуватися набагато спокійнішою. До того ж, регулярне вживання вівсянки на сніданок підвищує рівень серотоніну – гормону, який позитивно впливає на загальне самопочуття людини.

9. Сміх

Коли ви смієтеся – вам добре, і ви не відчуваєте ніякої напруги або роздратованості. Однак, згідно висновків вчених, сміх може боротися зі стресом не тільки в моменти веселощів, але й у довгостроковій перспективі, за рахунок зниження рівня кортизолу та вироблення ендорфінів. Тому ваше сьогоднішнє нервове напруження може бути набагато меншим завдяки тому, що, скажімо, вчора ви гарненько пореготали.

10. Домашні тварини

Крім того, що пухнасті друзі вміють піднімати нам настрій, вони також мають здатність благотворно впливати на загальний стан людського здоров’я. Наприклад, дослідження показали, що власники собак менш схильні до стресу, тому що регулярно отримують позитивні емоції від спілкування зі своїми домашніми вихованцями.

Оцініть статтю