Як підготувати організм для схуднення

Як підготувати організм для схуднення Схуднення

Навіть найкраща скрипка не зіграє красиво, якщо її не налаштувати. Так і наш організм перед серйозною дієтою чи переходом на правильне харчування слід попередньо підготувати. Іноді найменше коригування звичного режиму дозволяє скинути зайві кілограми легко і цього досить для схуднення. Але будь-яка дієта – на якийсь час, і вага після неї, як правило, повертається. І лише зміна підходу до системи живлення забезпечить бажаний результат назавжди. Як діяти?

Збільшуємо витрати енергії

Всім відомо, що ліньки – двигун прогресу і накопичувач жирів в організмі. Щоб розлучитися із зайвою енергією, віддавати яку наш мозок не любить, перегляньте свої звичайні звички в порядку дня у бік більш енерговитратних. Їдете автобусом? Не сідайте, а стійте. Дивитеся телевізор? Не беріть пульт, а вставайте перемикати канали; не лягайте, а сядьте, а краще – встаньте. Не користуйтеся ліфтом, ходіть пішки. Любите гуляти? Прискорте темп до бігу підтюпцем або до швидкого кроку. Ці маленькі зміни не будуть вам тягарем, але забезпечать спалювання на кілька калорій на добу більше, ніж зазвичай

Вчимося рахувати добову калорійність страв

Збільшити витрати енергії й при цьому скоротити споживані калорії – це головний принцип схуднення. Але спочатку потрібно знати, скільки калорій ви споживаєте за добу. Роздрукуйте таблицю калорійності, повісьте її на холодильник, а краще завчіть як таблицю множення. Перш ніж готувати будь-яку страву, розрахуйте її калорійність.

Придбайте дві прості речі: кулінарні ваги та гарний блокнот, в який ви записуватимете все, що потрапить у ваш рот за добу. Наприкінці кожного дня протягом тижня записуйте загальну калорійність вашого меню під час звичайного харчування. Потім складіть всі ці показники та розділіть на сім – отримайте вашу середню денну калорійність вашого меню при звичайному харчуванні. Потім складіть усі ці показники та розділіть на сім – отримайте вашу середню денну калорійність. Ваше подальше завдання для схуднення – знизити її на 5% на перший тиждень, на 10% на другий і т.д. доходячи до ідеальних для схуднення 1000 – 1500 ккал на добу.

П’ємо більше води

Підрахуйте, скільки ви п’єте за добу чистої негазованої води? Чай, соки, морси, супи та інші рідини до уваги не беруться. Норма для людини 2 л на добу, а для схуднення бажано випивати 3-4 л. Почати буде важко, тому «розпивайтесь» поступово. Візьміть за звичку вранці натще і перед кожним прийманням їжі випивати склянку води, можна з додаванням половинки часточки лимона. Вода допомагає виводити токсини та шлаки з організму, а значить, ви поступово і непомітно почнете позбавлятися зайвої ваги.

Відмовляємось від шкідливих продуктів

Згадаймо старовинну істину: ми є те, що ми їмо. Інакше кажучи, харчуючись гамбургерами, булочками, газованкою, свинячою відбивною та смаженою картоплею, ви не зможете досягти втрати ваги (яка не повернеться). Тому міняємо смаження на варіння і приготування на пару, майонез на оливкову олію, свинину на індичку, тістечко на цілозерновий хліб, газування на зелений чай, а лимонад на джерельну воду. Оскільки ваша свідомість консервативна і чіплятиметься за улюблений «шлак для шлунка» до останнього, то найскладніше перебудувати ваш мозок. Щодня читайте статті про шкоду тієї їжі, яку ви вживаєте, шукайте інформацію про правильне харчування та корисні продукти, записуйте рецепти смачних малокалорійних страв.

Визначаємо мотивацію для схуднення

Усі слова залишаться порожнім звуком, а бажання порожніми обіцянками, доки ви не визначите свою мотивацію – що саме змушує вас знизити вагу? Це можуть бути проблеми зі здоров’ям, бажання подобатись протилежній статі, мрія носити модний одяг 44 розміри й т.д.

Візьміть чистий аркуш паперу та напишіть 5 причин, з яких ви хочете схуднути – в порядку важливості. Потім знайдіть та розмістіть на видному місці матеріальне підтвердження своєї мотивації – фото Клаудії Шифер або себе десять років тому; джинси вашої мрії чи купальник маленького розміру на вішалці на дверцятах шафи тощо. Знайдіть собі однодумців – подруг, які вас підтримуватимуть на шляху схуднення чи блогерів у соціальних мережах. Дуже мотивують перегляди роликів на відеоканалах тих, хто зміг схуднути самостійно на 10-20 кг шляхом зміни звичок.

Оцініть статтю