Як не зіпсувати відпустку роботою?

Робота під час відпустки Корисні поради

Відпустка спеціально призначена для того, щоб втекти від роботи. Але, на жаль, у багатьох людей є певні жорсткі терміни або зобов’язання, які змушують їх працювати взимку на лижному курорті або влітку на екзотичному острові. Якщо ви теж будете змушені працювати під час наступної відпустки, прислухайтеся до цих порад, щоб ніякі справи не затьмарили ваш відпочинок.

4 поради по роботі під час відпустки

Насправді дуже багатьом людям доводиться виконувати ті чи інші завдання, пов’язані з роботою, під час відпустки. Якщо вас чекає така ж сама доля, не переймайтеся. Це зовсім не означає, що відпочинок буде зіпсований, і що ви пропустите всі веселощі, застрягши в номері готелю з ненависним ноутбуком. Є способи, які допоможуть раціонально упорядкувати час, і, якщо ви зробите все правильно, то навіть не помітите, що взагалі працювали.

1. Використовуйте час в дорозі

Якщо в дорозі вам доведеться пережити зміну часових поясів, значить, ви запланували відпочинок в далеких краях, і можна сміливо припустити, що у вас буде достатньо вільного часу, який можна витратити з користю. У літаку, поїзді, під час пересадок/очікування рейсів можна виконати частину запланованої роботи. Таким чином у вас залишиться більше часу для відпочинку, коли ви доберетеся до місця.

Читайте також: Найпопулярніші курорти Болгарії

2. Прокидайтеся раніше

Ранній підйом – це найкращий спосіб впоратися з усіма справами і не розтягувати їх на цілий день. Прокидайтеся раніше всіх і займайтеся роботою. Складіть план і дотримуйтеся його. Якщо навіть під час відпустки вам потрібно приділяти роботі по 3 години на день, встановіть будильник на 6 ранку, приготуйте каву і вперед. Перевага такого способу полягає в тому, що на 9 годину ви будете вільною людиною, а ранній підйом зможете компенсувати пообіднім відпочинком. Навіть якщо ви не «жайворонок», і вам важко швидко прокидатися, все одно намагайтеся дотримуватися цього правила, оскільки відклавши роботу на вечір, ви будете думати про неї цілий день і, можливо, пропустите вечерю або вечірні розваги.

3. Не думайте про роботу

Після того, як впораєтеся з ранковими справами, вимкніть комп’ютер, і не турбуйтеся про те, що ви не на зв’язку протягом дня. Ви у відпустці – забудьте про постійну перевірку електронної пошти. Такий підхід позбавить вас від необхідності постійно заглядати в ноутбук і вести листування. Включіть в пошті автоматичну відповідь, щоб клієнти або замовники знали, що ви поїхали з міста, і були готові до того, що всі питання будуть вирішуватися після вашого повернення.

Читайте також: Найдешевші країни світу для відпочинку

4. Не працюйте

І остання найкраща порада з усіх – не працюйте! Кожна людина має потребу в повноцінній відпустці, і ви теж. Тому постарайтеся заздалегідь вирішити всі робочі моменти, щоб не відчувати провини під час відпочинку. Передоручіть частину справ колегам, проконсультуйте клієнтів або замовників, до кого їм звертатися під час вашої відсутності в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Крім того, якщо ви збиралися закінчити якийсь проект після приїзду, постарайтеся завершити його до відпустки. Це дозволить вам зняти з себе тягар відповідальності, який так чи інакше буде тиснути на вас протягом всього відпочинку.

Оцініть статтю