Медитація для початківців: з чого почати

Медитація для початківців Корисні поради

Медитація є відмінним засобом, щоб зняти напругу. Вона рятує нас від повсякденного стресу і допомагає знайти гармонію в душі. Але з чого почати процес медитації і як це правильно робиться? Саме про медитації для початківців і піде мова в цій статті.

Що таке медитація

Медитація — це ряд психологічних і дихальних вправ. Її основним завданням є очищення розуму від негативної інформації. З часом медитація навчить вас розслаблятися в повсякденному житті, абстрагуватися від негативу і в усьому знаходити позитивні моменти. Практика допоможе вам повернути сили й знайти гармонію.

Основна мета медитації

Перш ніж розпочинати заняття медитацією, ви в першу чергу повинні зрозуміти для чого вам це потрібно. Головною метою медитації є набуття спокою і позбавлення від буденності. Можливо індивідуально для вас цей процес несе додаткову користь.

Новачкам

Для початку слід навчитися правильно дихати. Для цього необхідно прийняти зручну для вас позу. Розслабтеся і зосередьтеся на своєму диханні, думайте конкретно про кожному вдиху і про кожному видиху. Уявіть, як ваші легені наповнюються киснем. Щоранку після сніданку практикуйте дихальну методику. Це додасть вам заряд бадьорості на весь наступний день.

Практикувати медитацію найкраще під музику. Виберіть вашу улюблену мелодію, єдина умова вона повинна бути спокійною. Це може бути лаунж або звуки природи, наприклад. Музичний супровід ні в якому разі не повинен вас відвертати від безпосереднього процесу.

Візуальний ефект відмінний спосіб налаштувати свій організм на медитацію. Запаліть свічку або сядьте біля каміна і не відводьте очей від вогню. Таким чином вам буде простіше зосередитися на своїх роздумах. Споглядання природних явищ відмінно допомагає відновити душевну рівновагу.

Просто помрійте. Це також одна з технік медитації, і, погодьтеся, найприємніша. Влаштуйтеся зручніше, це необов’язково має бути поза лотоса. Будь-яке зручне для вас положення, в якому всі частини вашого тіла будуть розташовані максимально зручно. Закрийте очі й мрійте.

Для того, щоб почати практикувати медитацію, зовсім не обов’язково усамітнюватися вдома або шукати ідеальну тишу. Це можна робити в будь-якому зручному місці: в поїзді, номері готелю, літаку. Адже медитація покликана дарувати відчуття спокою де б ви не знаходилися. У цьому полягає запорука успіху практики. Якщо вас відвертати шум, використовуйте вушні затички або навушники. А краще на тлі своїх думок постарайтеся не помічати сторонні звуки.

Оцініть статтю