Коктейльне плаття – must have кожної модниці

Коктейльне плаття Мода

Дуже часто ми задумуємось над тим, яке плаття підібрати на корпоратив, випускний чи на вечірку у клуб. Ідеальним варіантом на всі ці випадки життя є вибір коктейльного плаття. Проте не всі знають, що це за стиль плаття? У багатьох виникає асоціація з літом, пляжем і коктейлями, проте це не так, заглянемо у історію виникнення цих суконь.

З’явились коктейльні плаття у США у 20-х роках ХХ ст.. у період «сухого закону», коли всі вечірки, пов’язані з алкоголем, були таємними. Тому, щоб не заміченими після роботи піти кудись у клуб повеселитись, дівчати, жінки почали одягати плаття, які не були надто відкритими визиваючими і підходили для офісного стилю, проте, доповнивши їх аксесуарами, плаття набували нового образу і ставали нарядними. Плаття, як правило, в той час були до коліна, без рукавів, без глибокого декольте. Доповнювали його рукавички, накидки, прикраси на шиї та гарні з закритим передом туфлі під колір плаття чи маленької сумочки.

Уже через десять років коктейльні плаття урізноманітнились різними фасонами: вони були і з пишними спідницями, і приталені, і з глибокими декольте. Проте справжнього шарму додала Коко Шанель. Її відоме чорне коктейльне плаття відрізнялося глибоким вирізом, довгими рукавами, і тим, що не мало на собі ніяких блискавок, стразів, вишивок. Основною прикрасою ставали ювелірні вироби чи біжутерія. Кожного разу змінюючи прикраси, жінка виглядатиме зовсім по-іншому в одному і тому самому платті.

Протягом наступних десятиліть мода на коктейльні плаття частково відійшла в сторону, і тільки після виходу серіалу «Секс і місто» про їх потребу, актуальність і наявність у гардеробі справжньої жінки заговорили знову.

Теперішні коктейльні плаття характеризуються наступним:

  • довжина до коліна, або міні. Слід врахувати те, що чим коротше плаття, тим закритішим має бути його верх (зона декольте);
  • такі плаття, як правило, без рукавів і з відкритою шиєю;
  • доповнюють образ невеличка сумочка-клатч, туфлі на високих підборах, рукавички, болеро, прикраси на шиї. До плаття потрібно одягнути тілесного кольору колготки, без візерунків чи інших кольорів.
  • коктейльне плаття шиють з різних типів тканин і залишаються завжди популярними кольори: чорний, золотистий, темно-синій, червоний.

Плаття має добре лягати по фігурі, підкреслювати жіночність, сексуальність і створювати загадковість одночасно.

Оцініть статтю