Дієта Аткінса: плюси та мінуси.

Дієта Аткінса Схуднення

За словами Роберта Аткінса, який є засновником білкової дієти, зайвої ваги можна позбутися досить швидко, якщо дотримуватися певної системи харчування. Як стверджують прихильники дієти доктора Аткінса, за два тижні можна втратити до 8 кілограмів. Основний принцип дієти – вживання білка: м’яса та риби, а також яєць, сирів та морепродуктів, у необмежених кількостях. Овочі та фрукти теж включені, але у дуже малому відсотковому співвідношенні. Спробуємо розібратися у плюсах та мінусах даного методу харчування.

Розглянемо позитивні сторони

Не відчувається типове для більшості дієт почуття голоду в звязку з отриманням удосталь білкової їжі. За великим рахунком, доведеться просто відмовитися від гарнірів, що не здається занадто великою жертвою в порівнянні з жорсткими обмеженнями інших дієт.

Надходження вуглеводів до організму зменшується, тим самим запускається процес спалювання жирів.

Ну і третій плюс у цій дієті – втрачені кілограми довго не повертаються. Якщо, звичайно, ви не влаштовуватимете собі застілля після закінчення дієти. Потрібно не забувати про помірність, і результат, якого ви досягли, збережеться.

Ідеальних дієт немає, так і в низьковуглеводної дієти Аткінса є свої негативні моменти.

 

Цю систему харчування важко назвати збалансованою. Відсутність вуглеводів у щоденному раціоні призводить до дефіциту різних мінералів та вітамінів в організмі, який проявляється у вигляді ламкості волосся, крихкості нігтів, погіршення кольору обличчя та загального поганого самопочуття.

Швидка втрата рідини перевантажує нирки, тому лікар Аткінс радить пити дуже багато чистої води.

Високе споживання білка веде до збільшення згортання крові, це в свою чергу може спричинити ризик утворення тромбів.

З цих причин ця система харчування не рекомендується людям похилого віку. Також не варто її практикувати і людям із порушеними функціями нирок чи шлунково-кишкового тракту.

На тлі наведених вище негативних сторін цієї дієти може здатися, що її взагалі варто викреслити зі списку варіантів для схуднення. Але це не так. Дієта дає добрі результати, якщо нею не зловживати. Дієтологи рекомендують перед початком дієти здати кров на аналіз. І повторити його за шість тижнів. Продовження дієти або повторення її через деякий час бажано узгодити з вашим лікарем.

Здоров’я вам!

Оцініть статтю