Чи можна робити інгаляції під час вагітності?

Чи можна робити інгаляції під час вагітності? Вагітність та пологи

Застуда та захворювання дихальної системи здатні завдати багато страждань майбутній мамі. До того ж, у цей період фахівці не рекомендують жінці приймати лікарські препарати. І тоді багато вагітних жінок звертають увагу на домашні методи боротьби із захворюваннями, зокрема, на інгаляції. Але чи можна інгаляції під час вагітності? Чи не зашкодять ці процедури перебігу вагітності та розвитку плода?

Чи можна робити інгаляції при вагітності?

На відміну від медикаментозних препаратів, що приймаються внутрішньо, інгаляції не впливають на внутрішні органи та системи жінки та плода. Тому фахівці стверджують, що можна робити інгаляції під час вагітності. Звичайно, головне проводити ці процедури правильно.

Читайте також: Як позбутися розтяжок на шкірі?

Робити інгаляцію можна через 1-1,5 години після їди. Тривалість процедури становить 5-10 хвилин, після чого протягом години не можна розмовляти і дві години слід утримуватися від їди та пиття, і не виходити на вулицю.

Існують протипоказання до проведення інгаляції:

  • Температура тіла вище 37,5 ºС. Якщо робити процедуру за такої температури, це спровокує поширення вірусу по організму та посилення жару.
  • Хвороби серця, органів дихання, зокрема бронхіальна астма.
  • Алергічна реакція організму на деякі засоби для інгаляції. Найчастіше виникає алергія на ефірні олії та бальзами, а от лікарські трави дуже рідко викликають такий стан.

Найбільш простий спосіб проведення інгаляції – вдихання пари над мискою або каструлькою. При лікуванні нежиті можна вдихати кожною ніздрею лікарську пару з носика чайника для заварювання.

Із чим можна робити інгаляції?

Як правило, інгаляції проводяться для лікування кашлю та нежиті. При сухому кашлі з важковідокремлюваним мокротинням ефективні содові інгаляції. Для їх проведення дві ложки столової харчової соди розчиняють у літрі води. Такі процедури сприяють розрідженню мокротиння та виведенню його з бронхів.

При вагітності можна робити інгаляції із лікарськими травами. Хороший результат надає наступний рецепт. Беруть по одній чайній ложці сухих трав: кропива, шавлія, евкаліпт, липовий цвіт. Суміш трав заливають окропом, настоюють 8-10 хвилин і вдихають пару. Така процедура не тільки сприяє більш легкому відділенню мокротиння, але й знезаражує, має  протизапальну дію на дихальну систему. Також для інгаляцій при вагітності підійдуть такі трави, як ромашка, мати-й-мачуха, бузина, календула.

Відмінно лікує кашель хвоя сосни чи ялинки. Голки хвої заливають холодною водою на ніч, вранці доводять до кипіння та вдихають її пари.

Дуже популярні інгаляції на основі ефірних олій, наприклад, евкаліптової, соснової або ялицевої. Однак слід пам’ятати, що ефірні олії часто викликають алергію, а в період вагітності у жінки підвищується чутливість до різних алергенів. Тому, масляні інгаляції при вагітності потрібно проводити дуже обережно, а за найменшої підозри на розвиток алергічної реакції краще відмовитися від них. Багато хто замінює олії для інгаляції бальзамами, зокрема, всім відомим бальзамом Зірочка.

Для лікування нежиті можна застосувати такі рецепти інгаляцій:

  • У 500 мл води розводять половинку чайної ложки настоянки прополісу 30%. Вдихають пару протягом 10-15 хвилин. Дана процедура має протимікробну, нормалізуючу слизову дію, сприяє полегшенню дихання.
  • Готують чайну ложку подрібненого часнику та чайну ложку подрібненої цибулі. У літр окропу додають цибулю та часник, 2-3 краплі йоду. Потім протягом 10 хвилин дихають над парою. Така інгаляція сприяє зменшенню набряклості, має бактерицидну дію.
  • У чайник для заварювання поміщають голку хвої і заливають окропом. Через 5 хвилин дихають парою з носика чайника кожною ніздрею по черзі.

Інгаляції при вагітності небулайзером

Все більшої популярності в інгаляційній терапії набувають спеціальні пристрої – небулайзери. Перед початком інгаляції спеціальний резервуар небулайзера заповнюють лікарським розчином. Цей розчин у приладі перетворюється на аерозоль, а потім за допомогою трубки або маски потрапляє в дихальні шляхи людини.

Інгаляції при вагітності небулайзером абсолютно безпечні, тому рекомендуються майбутнім мамам як лікування кашлю і нежиті. Перевага даного методу терапії в тому, що ліки, що розпилюються, практично відразу ж починають діяти.

Для небулайзерної терапії випускаються спеціальні розчини лікарських засобів у пластикових контейнерах чи флаконах. Об’єм препарату разом із розчинником для однієї інгаляції – 2-5 мл.

Майбутня мама не повинна самостійно проводити терапію небулайзером, оскільки деякі лікарські препарати, які в ньому використовуються, протипоказані жінці, яка чекає на дитину.

Читайте також: Дієта Dash – ефект і загальні принципи

Найчастіше для проведення за допомогою небулайзера інгаляції при вагітності застосовують мінеральну воду Боржомі або фізіологічний розчин 0,9%.

Іноді, за призначенням лікаря, рекомендується проведення процедури з ліками для розрідження мокротиння та його відходження, такими як Флуімуцил, Амбробене, Лазолван, Амброгексал.

Під час проведення інгаляції небулайзером можливе виникнення кашлю, як реакція на введення розчину, що розпилюється. У такому разі необхідно на кілька хвилин припинити процедуру. Іноді при глибокому диханні можуть виникнути ознаки гіпервентиляції, такі як запаморочення, кашель, нудота. У цій ситуації потрібно припинити інгаляцію, відновити дихання і лише потім продовжити процедуру.

При вагітності інгаляції належать до дозволених процедур. Однак перед початком їх застосування майбутня мама має проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути появи небажаних ефектів.

Оцініть статтю