Більше, ніж з гарніром: як вживати розмарин, щоб отримати користь для здоров’я

Більше, ніж з гарніром: як вживати розмарин, щоб отримати користь для здоров'я Кулінарія

Ми всі знаємо, що з розмарином можна зробити смачну запечену картоплю або посипати його поверх курки. Але виявилося, що цю потужну траву застосовують не тільки на кухні. Ось дослідження про те, як він може допомогти покращити настрій, пам’ять і здоров’я кишечника.

Як розмарин може покращити ваш настрій

Історично розмарин був популярною лікарською рослиною, яку використовували для зміцнення пам’яті. Він навіть фігурує в шекспірівській літературі, де Офелія говорить: “Ось розмарин, це на пам’ять: молися, люби, пам’ятай” в “Гамлеті”. Розмарин як і раніше вважається корисним для пам’яті, та кілька недавніх досліджень показали, що він також може позитивно впливати на настрій і рівень стресу.

У дослідженні 2018 року на мишах, які піддавалися хронічному стресу, було виявлено, що екстракт розмарину надає антидепресивний ефект. Дослідники підозрювали, що це сталося через те, що трава допомогла впоратися із запаленням в області гіпокампу мозку, а також в кишківнику. (Зв’язок кишечника з мозком все ще залишається загадкою, але всі ознаки вказують на те, що здоровий, процвітаючий мікробіом кишечника може підтримувати гострий розум і позитивний настрій.)

Читайте також: Чому слід приймати добавки з колагеном?

Розмарин, схоже, також позитивно впливає на ендоканнабіноідную систему (ЕКС) – головну регуляторну систему організму, яка зараз є предметом захоплюючих досліджень. Розмарин містить сполуки, які зв’язуються з рецепторами канабіноїдів в ЕКС. Хоча ми до сих пір не зовсім розуміємо, як і чому ця зв’язуюча дія, здається, допомагає збалансувати ряд процесів в організмі та пом’якшує нашу реакцію на стрес.

Як використовувати розмарин не тільки для гарніру

Щоб скористатися перевагами розмарину для розуму та тіла, вам, ймовірно, доведеться з’їсти більше однієї гілочки за обідом. Якщо ви п’єте чай, ви можете спробувати щоденне заварювання розмарину, але пам’ятайте, що аромат буде сильним і не для всіх. Ефірні масла розмарину також доступні для нюхання, але їх не слід приймати внутрішньо у великій кількості. Таким чином, екстракт розмарину є найбільш ефективним і приємним способом отримання лікарських властивостей від розмарину.

На базарі можна знайти тоніки та добавки з чистим екстрактом розмарину, але деякі розробники рецептур і експерти з функціональної медицини вважають, що ця рослина дає більше ефекту в поєднанні з іншими підсилювачами настрою.

Коли Mindbodygreen мав намір створити добавку для зняття стресу та неспокою, потужна трава була обов’язковою в складі. У нашій формулі ми об’єднали її з іншими натуральними інгредієнтами, які здійснюють балансуючу дію на ендоканнабіноідную систему, такими як екстракт конопель, гвоздики та чорного перцю. Вважається, що в сукупності вони діють синергетично, забезпечуючи відчуття спокою.

“Розмарин містить суміш потужних антиоксидантів, таких як карнозол, карнозова кислота та розмаринова кислота, які підтримують цілісність інших фітоканнабіноідов у формулі з конопель, – пояснює Роберт Роунтрі, доктор медичних наук, лікар функціональної медицини, з яким Mindbodygreen працювали над рецептурою.

Читайте також: Чи можливо відбілити зуби в домашніх умовах? Секрети голлівудської посмішки

Отриманий конопляний мульти + поставляється в капсулі без смаку, яка набагато легша для шлунку, ніж пригорща розмарину. І хоча він містить заспокійливі з’єднання рослини канабісу, але не містить психоактивних ТГК, що означає, що його можна приймати в будь-який час дня і ночі, тому що у вас не буде “кайфу” як від марихуани.

Спробуйте, щоб отримати користь з конопель і розмарину, що підтримують настрій, без будь-якої гіркоти.

Оцініть статтю