5 шкідливих харчових добавок, пов’язаних з ожирінням

5 шкідливих харчових добавок Схуднення

Чому ми гладшаємо? І чому так важко схуднути, коли ми хочемо стати стрункішими? Якби на ці питання були прості відповіді, у всіх були б осині талії, а Мас-Медіа перестали б майоріти такими заголовками як «дієта» та «схуднення».

Інгредієнти, яких не повинно бути в ваших продуктах харчування

На жаль, проблема зайвої ваги до сих пір не вивчена дієтологами до кінця. Ми так і не знаємо на всі 100%, що саме змушує нас товстіти. Звичайно, можна звалити всю провину на шоколадні батончики, морозиво, двоповерхові гамбургери або піцу, проте фахівці стверджують, що у більшості з нас зайві кілограми з’являються прямо на роботі, через сидячій спосіб життя.

За словами вчених, крім малорухливого способу життя ожиріння так само пов’язано з хімічним забрудненням ґрунту, якістю повітря, яким ми дихаємо, і навіть добовим часом прийому їжі. Погодьтеся, цього цілком достатньо, щоб звести з розуму кого завгодно.

Проте, не дивлячись на всю складність вивчення проблеми зайвої ваги, сьогодні ми вирішили розповісти про нове наукове дослідження, яке поставило собі за мету пролити світло на ряд шкідливих харчових добавок, безпосередньо пов’язаних з ожирінням. Ймовірно, ви вже знаєте про високий вміст фруктози і транс-жирів в кукурудзяному сиропі, але це не все.

Якщо хочете схуднути або утримати свою вагу на одному рівні, уникайте вживання наступних небезпечних інгредієнтів, які виробники часто додають до сучасних продуктів харчування.

1. Бензоат натрію

Цей консервант можна зустріти в таких продуктах як заправки для салатів, сода, маргарин і навіть фруктові соки. Підступність бензоату натрію полягає в тому, що він пригнічує гормон лептин, який відповідає за відчуття ситості організму, що часто призводить до банального переїдання.

2. Моно-олеол-гліцерин

Така небезпечна харчова добавка використовується для додання текстури морозиву, збитим начинкам, маргарину і також заважає нашій здатності відчувати ситість. Це означає, що після вживання достатньої кількості калорій ви будете продовжувати їсти, довгий час не помічаючи перенасичення.

3. Глутамат натрію

Протягом декількох останніх десятиліть виробники їжі звикли використовувати різні хімічні речовини (до яких відноситься і глутамат натрію) для ароматизації своєї продукції. І хоча дослідження вчених говорять про те, що ця харчова добавка не спроможна впливати на переїдання, проведені експерименти на щурах показали, що вона руйнує гіпоталамо-гіпофізарну систему, що призводить до ожиріння.

жінка вивчає шкідливі харчові добавки

4. Пальмітинова кислота/пальмоядрова олія/фракціонована пальмова олія

Увага, не плутайте ці добавки зі звичайною нешкідливою пальмовою олією! Пальмоядрова олія та її похідні є одними з найшкідливіших інгредієнтів, які можна зустріти в сучасних продуктах харчування, оскільки зроблені вони за допомогою бензину (вуглеводню), яким обробляють насіння рослин. Іронія полягає в тому, що ці добавки часто використовуються в маргарині, а також зустрічаються в протеїнових коктейлях, які вважаються здоровим харчуванням для спортсменів.

5. Органофосфати

На жаль, саме такий напис ви не знайдете на продуктових етикетках, оскільки це один з компонентів пластикової упаковки, яка використовується для зберігання харчових продуктів. Вченими було доведено, що навіть невелика кількість органфосфатов має високу токсичність і може стати причиною виникнення початкової стадії діабету у будь-якої людини.

Оцініть статтю