Як впоратися з мігренню без таблеток – поради

Мігрень Здоров'я

Коли починається мігрень, єдине, про що можна думати, це лише хоч якось припинити ці тортури. Але існують способи впоратися з мігренню без таблеток… Щоправда, починати потрібно задовго до нападу.

Люди, у яких часто болить голова, дуже чутливі до світла, запахів, стресу. Саме на управлінні цими показниками й будується природний спосіб контролю над мігренню.

Крок перший: раціон

Деякі дієтологи впевнені, що причиною мігрені може бути глютен. Точніше, у людей з непереносністю глютену (клейковини) часто трапляються мігрені. Тож для початку відмовтеся від глютеновмісних продуктів (усі продукти зі злакових).

Читайте також: Головний біль: основні типи

Також вважається, що магній сприяє зменшенню больового синдрому, зміцнює тканини й заспокоює нерви, тому в разі мігрені рекомендується включити в раціон якомога більше продуктів, багатих на цей мікроелемент (бобові, насіння, горіхи, зелень).

Крім того, життєво важливо пити достатньо води, бо мігрень може початися саме від прихованої спраги. Пийте воду, їжте соковиті фрукти та овочі (наприклад, огірки, кавуни, апельсини) – і рідини буде достатньо.

Крок другий: ефірні олії

Не варто недооцінювати силу ефірних олій. Так, олія м’яти перцевої розслабляє напружені м’язи та несе енергію, тому її добре використовувати протягом дня, не чекаючи нападу. Лаванда заспокоює і присипляє, дає виспатися, тому її краще використовувати на ніч. Олія розмарину знижує стрес, зменшує тривожність і злегка заспокоює біль.

Крок третій: ритуал

Найчастіше повторювані мігрені викликані постійним стресом, тривожністю або розладом. Відірвіться від мігрені — ну, або спробуйте це зробити: щоденні повторювані ритуали, що стали буденністю, “цементують” упевненість і заспокоюють.

Медитуйте, займайтеся йогою або гімнастикою, слухайте музику в певні години, влаштуйте чайну церемонію — головне, робіть це постійно і в один і той самий час.

Добре створити приємні ритуали з використанням ефірних олій. Наприклад, олія розмарину знімає стрес, тому, повернувшись додому після робочого дня, можна розтирати шию ззаду сумішшю ефірної олії розмарину (три краплі) та якоїсь базової олії (половина чайної ложки).

Читайте також: Як вилікувати прищі в домашніх умовах — поради підліткам

А ось лаванду краще використовувати в дифузорі перед відходом до сну або під час усвідомленого медитативного сеансу — це змусить стрес-індуковану мігрень відступити.

Ефірну олію м’яти перцевої краще тримати на робочому столі, використовуючи, як великосвітські дами в старі часи нюхальні солі.

Оцініть статтю