Як погладити шкіряну куртку?

Як погладити шкіряну куртку? Корисні поради

Шкіряна куртка — невід’ємна частина гардероба практично будь-якого нашого сучасника. Зрозуміло, кожному хочеться, щоб куртка служила якомога довше, і при цьому виглядала добре, а для цього треба правильно за нею доглядати. Але як це робити? Зокрема — як гладити шкіряну куртку? Як правило, таке питання постає, якщо ви досить довго зберігали куртку в складеному вигляді.

Найпростіший і безпечний спосіб — повісити куртку на плечеко, розправивши, як слід, і дати повисіти кілька днів, краще всього — в шафу, повісити її краще між іншими куртками. Чим тонше шкіра, тим швидше куртка розгладиться, але навіть самої товстої шкірі вистачить трьох — чотирьох днів. Втім, можна розгладити куртку і за кілька годин, повісивши її над ванною, наповненою гарячою водою. Тільки в цьому випадку треба час від часу протирати шкіру сухою ганчірочкою, щоб її не зіпсував конденсат.

Куртку можна привести в «презентабельний» вигляд шляхом впливу парою. Для цього існують спеціальні прилади — пароутворювачі, їх можна придбати в магазинах побутової техніки. Якщо ж пароутворювача у вас немає, то для обробки шкіряної куртки паром можна використовувати і звичайну праска з функцією відпарювання. Тільки врахуйте: праску треба тримати на відстані мінімум 10 сантиметрів від шкіри, інакше її можна зіпсувати. Такий спосіб застосовується, якщо пом’ялося десь в одному місці: оюробляйте парою і обережно потягуйте в цьому місці, виконайте це кілька разів.

Зрозуміло, найефективніший спосіб — це пропрасувати куртку праскою… але і самий небезпечний. Почнемо з того, що не до всякої шкірі це може бути застосовано: якщо шкіра досить тонка, проглажування праскою її тільки зіпсує. Так що якщо ви не впевнені, чи можна піддавати вашу куртку подібній процедурі чи ні — краще не ризикуйте, скористайтеся одним із способів, описаних вище.

Якщо ж ви все-таки вирішили гладити куртку праскою, то дотримуйте при цьому ряду пересторогів. По-перше, вимкніть функцію пароутворення. По-друге, поставте праску на найнижчий з наявних температурних режимів. Торкатися праскою безпосередньо до шкіри не можна, гладьте через обгортковий папір, причому він повинен бути дуже щільним, тканина тут не підійде абсолютно. Пропрасовувати слід дуже швидко — зупиняти праска надовго на одному місці неприпустимо. Не натискайте сильно — нехай праска лише ковзає по поверхні.

Інший спосіб — пропрасувати куртку праскою з боку прокладки. Знову ж таки — праска при цьому повинна бути не особливо гарячою, і куртку з прокладання слід не прасувати, а прикладати праску.

Втім, ніхто не може гарантувати на 100%, що який-небудь з вищенаведених способів принесе бажаний результат. У цьому випадку вихід один — здавати куртку в хімчистку.

Оцініть статтю