Як підібрати штори: поради дизайнерів

Як підібрати штори Корисні поради

Залежно від тканини, кольору, текстури і малюнка, штори можуть стати головним акцентом в інтер’єрі або ж бути ненав’язливою завісою, що обрамляє вікно. Крім того, правильно підібрані штори допомагають виправити архітектурні недоліки, такі як кривизна вікна або його нетрадиційна форма.

Все, що потрібно знати про вибір штор

Щоб підібрати штори відповідно до дизайну кімнати, вам знадобляться:

  • рулетка;
  • міліметровий папір;
  • олівець.

Колір

Для початку вирішіть, яка колірна гама підійде вам найбільше. Щоб вибрати колір тканини, оцініть кімнату, в якій штори будуть висіти. Використовуючи відтінок, що контрастує із загальним інтер’єром, можна зробити фіранки основним елементом декору, на який будуть звертати увагу в першу чергу. А вибравши нейтральний колір, що зливається зі стінами, можна пом’якшити загальний фон приміщення.

Особисті уподобання

Зосередьтеся на своїх особистих уподобаннях. Дизайн штор повинен відображати ваш власний смак, який буде невід’ємною частиною інтер’єру. І це не тільки забарвлення, але і сам матеріал тканини. Що вам більше подобається, льон, бавовна або джинс?

Подумайте про те, що вас надихає. Обожнюєте природу, тварин, зірки або морські пейзажі? Тоді найкращим вибором для вас стануть фотоштори.

штори у вітальні

Довжина і ширина

Штори можуть бути підвішені безпосередньо над вікном або сягати від самої стелі. Щоб зрозуміти, яка довжина тканини вам знадобиться, виміряйте відстань від карнизу до підлоги, підвіконня або того місця, яке вважаєте за потрібне, і додайте до вимірювань 15-20 сантиметрів (можуть знадобитися для кріплення або інших цілей). Найчастіше ширина фіранки перевищує фактичну ширину вікна в три рази, але це може бути і подвійне перевищення або ж розташування строго по ширині вікна. Тут все залежить від ваших особистих переваг і загального дизайну інтер’єру, якого ви дотримуєтеся.

Ескіз

Для більш точного ескізу краще використовувати міліметровий папір. Намалюйте на ньому вікно і передбачувані штори, включаючи карнизи, в пропорціях, що відповідають всім розмірам. Таким чином, ви зможете краще зрозуміти, які штори вам потрібні.

Оцініть статтю