Як бути самою і не залежати від інших людей

Як бути самою і не залежати від інших людей Психологія та відносини

При першій згадці слова “самотність” будь-хто з нас чомусь здригається і намагається не приписувати роль самотньої людини собі. А чому?

Уміння проводити час сам на сам із собою – це свобода.

Ти незалежна від бажань і настрою інших і вільна розпоряджатися своїм часом, як того хочеш. В інтернеті маса статей про те, як інтроверту стати екстравертом, і рідко знайдеш таку, яка доводить: інтровертом бути непогано.

Можливо, страх самотності ми успадкували від предків. В античності самотність була покаранням, що завдавало людині страждань. Але зрозумійте, що в наш час важко зовсім не контактувати з людьми. Ми постійно перебуваємо в соціумі, і не важливо, це рідні, друзі чи незнайомці на вулиці.

Якщо вам усе ж таки хочеться усамітнення, не обов’язково тікати на інший континент і роками медитувати (схиляємося перед аскетизмом Іоанна Хрестителя, але жити в пустелі багатьом не під силу). Сходіть-но краще в кіно на ранній сеанс, щоб насолодитися тишею.

Є маса справ, які можна зробити наодинці, таким чином пізнавши себе краще. І це не має звучати безнадійно.

Сходи в кав’ярню і просто випий кави без порожньої балаканини.

Чудово, є можливість поспостерігати за оточуючими й, скажімо, спробувати незвичайні солодощі. Спочатку тебе може турбувати почуття незручності: куди подіти руки? як сидіти? що робити? Розслабся і спокійно насолоджуйся моментом. Важливе зауваження! У жодному разі не використовуй телефон. Дай собі відпочити від техніки.

Читайте також: Почуття самотності. Яке воно насправді?

Познайомся з новими людьми в невимушеній обстановці. Стоячи в чергах, у кафе, на зупинці, концерті заводь розмову з ким завгодно, навчися спокою. Це тимчасове спілкування розрядить і дасть змогу дізнатися щось новеньке. Адже кожна людина, з якою нас зіштовхує доля, підносить нам урок.

Відвідай музей або галерею.

Дозволь собі залишитися наодинці з мистецтвом. Це саме те місце, де ти зможеш провести стільки часу біля картини/ експоната, скільки буде потрібно, і не відволікатися на зовнішні подразники.

Подорожуй!

Дослідити іншу країну, пізнати її культуру зсередини, промацати, як живуть і чим надихаються інші люди, – що може бути прекрасніше? Зірватися з місця і влаштувати подорож, про яку ти мріяла все життя, легко! Головне – бажання. Будь вільна від графіка інших і дозволь своїм мріям здійснитися. Але, подорожуючи наодинці, не забувай про безпеку. Усі пам’ятають фільм “127 годин”, коли головний герой пішов лазити по горах і не сказав нікому, куди він іде. Тож перестрахуватися все ж варто.

Автор: Іванна Петрович

Оцініть статтю