Модні орнаменти 60-х років, які знову популярні

Модні орнаменти 60-х років Мода

Модельєри 60-х років володіли якимось дивовижним художнім чуттям: з величезною скарбнички моди попередніх часів їм вдалося відібрати найбільш життєздатні ідеї, творчо переробити їх і створити інноваційну концепцію, яка і понині надихає сучасних кутюр’є і дизайнерів.

Вдалі знахідки

Виявилося, що невигадлива смужка таїть багатий виразний потенціал. Головне – правильно розташувати лінії, гармонійно скомбінувати відтінки, закликати на допомогу принципи геометрії і дещо запозичити у природи – у веселки, наприклад. Так виникли смугасті вази, столові сервізи, дамські наряди, килими, шпалери і навіть меблеві гарнітури. Цей тривіальний малюнок дає можливість побачити красу колірних контрастів, він не втомлює, не набридає, а навпаки, притягує погляд, як морські хвилі або язики полум’я.

сукні в смужку

Затребуваними знову стали тканини в горошок. І хоча фасони baby doll в той період вже втратили актуальність, цьому орнаменту знайшлося місце в напрямі new look. Поступово класичний великий і дрібний горох трансформувався в нові варіанти: точковий градієнт, перець з сіллю, кунжутне насіння. Останні два проникли в моду сильної статі – з’явилися краплисті костюми, піджаки, шарфи і краватки.

моделі суконь

Завдяки хіпі колосальним попитом почав користуватися яскравий квітчастий ситець – flower power підкорила серця молоді, а заодно і авторитетні європейські подіуми, які в ту пору були значно демократичнішими, ніж зараз. Крім того, поширення отримав «турецька боб», який з вражаючою швидкістю переселився з косинок і бандан неформалів на гардеробні аксесуари солідних і заможних людей. Візерунком пейслі в самих різних модифікаціях і колористичних поєднаннях прикрашали чоловічі кашне, шийні хустки, підкладку елегантних плащів, які навмисно розстібали, щоб продемонструвати виворітний матеріал. Кожна модниця тієї епохи обов’язково мала в гардеробі батники, блузи, сарафани з забарвленням «індійський огірок».

Тріумфальне повернення

Стилісти третього тисячоліття невипадково орієнтуються на унікальні відкриття в області декорування, зроблені майже 50 років тому. Вважається, що мода закономірно повертається через кожні 30-40 років після того, як згасає. Але тенденції 60-х нікуди не йшли, вони просто вдосконалювалися протягом багатьох років. Той, хто зараз використовує вищеописані мотиви в оформленні одягу і інтер’єру, може вважати себе людиною, яка чуйно вловлює віяння актуального стилю.

До речі, ось одна з наших минулих публікацій https://shanovna.com.ua/odiah-nad-iakym-ne-vladna-moda, де ми розповідали про одяг над яким не владна мода. Можливо, ця інформація теж стане вам у нагоді.

Оцініть статтю