Одяг, над яким не владна мода

Одяг, над яким не владна мода Мода

Купуючи одяг, ми в першу чергу звертаємо увагу на її відповідність останнім віянням моди. Тому ціна на куртку модного забарвлення в кілька разів вища, ніж на аналогічну модель менш популярного відтінку. Однак деякі речі оцінюються за іншими критеріями. Це військовий і тактичний одяг (не плутати зі стилем мілітарі).

Військовий, тактичний і одяг в стилі мілітарі – спільні та відмінні риси

Одяг у стилі мілітарі не має військових або тактичних  властивостей. Він схильний до впливу моди, не призначений для носіння в екстремальних умовах і рясніє нашивками і прикрасами, що не мають функціонального призначення. Той, хто хоча б кілька тижнів прослужив в армії, легко розпізнає підміну.

Парадний військовий одяг має сувору диференціацію за родом військ, військового підрозділу, звання. Він відноситься до розряду уніформи, адже ніякий лейтенант при здоровому глузді не буде хизуватися в генеральському мундирі!

Тактичний одяг не має прив’язки до роду військ і звання; цінується не за красу, а за практичні якості; одягається не тільки для ведення військових дій, але і на полювання, риболовлю, тривалі турпоходи і т.п. За функціональним призначенням ці поняття збігаються. Однак, тактичний одяг з відзнаками – суто військовий. А штани, які для підвищення міцності прошиті металевою ниткою, вважаються і військовою, і тактичної уніформою, в залежності від обстановки (навчання, полювання, рибалка).

Зручність і надійність, понад усе

Кишені – невід’ємний атрибут тактичного одягу. Вони виготовлені з міцного матеріалу, обов’язково застібаються на липучки, рідше на блискавку, рідко на гудзики, адже для того щоб отримати потрібну річ з кишені, доводиться витрачати зайву секунду на розстібання гудзиків. Ціна такого зволікання – життя.

Матеріал, крім міцності, повинен сприяти гарному повітрообміну (ця властивість необхідна під час тривалих марш-кидків). Традиційна ХБ потроху передає естафету дешевшим: катону та поліестеру. Німецька парка бундесвер має 6 кишень, знімну підкладку, яку можна носити окремо, і кишені-вентиляцію під пахвами, які застібаються на блискавку.

Важливість забарвлення

Для військового і тактичного одягу колір повинен виконувати суто маскувальну функцію. Наприклад, хакі – це ідеальне забарвлення для маскування в лісі, в похмуру погоду і в горах. Мета – вистежування рідкісного чи небезпечного звіра; маскування в складках місцевості, в разі ведення військових дій. Куртка М65 хакі чудово зарекомендувала себе у військах НАТО, має 4 кишені і забезпечена типом застібки – прихована блискавка.

Оцініть статтю