Як вивести пляму від йогурту

Як вивести пляму від йогурту Корисні поради

Якщо ви різко відкрили йогурт, а він розлився вам на одяг, килим або диван, не хвилюйтеся – ми розповімо вам, як вивести пляму від йогурту. Плями від йогурту з фруктами або іншими наповнювачами видалити складніше через барвники у складі десерту. Незалежно від того, який йогурт ви розлили, наведені нижче рекомендації допоможуть прибрати плями від нього. Плями від йогурту досить легко видалити поки вони свіжі, але чим старіше вони, тим складніше це зробити. Тому видаляйте брудні плями при першій же можливості.

Як прибрати пляма від йогурту з одягу

Вам знадобиться:

 • Ложка або тупий ніж
 • Звичайна холодна або газована вода
 • Рідина для миття посуду
 • Пральний порошок з ензимами

Щоб видалити пляму від йогурту:

 1. За допомогою ложки або тупого ножа зішкребіть з одягу залишки йогурту. Намагайтеся не розмазувати йогурт з тканини.
 2. Змийте пляма від йогурту звичайної холодної або газованою водою. Якщо пляма свіже, то ви зможете видалити його за допомогою однієї води.
 3. Якщо звичайна вода не допомагає, додайте чверть чайної ложки рідини для миття посуду в пів склянки води й розмішайте. Протирайте пляма губкою, змоченою в розчині, до тих пір, поки воно не зникне. Краще за все використовувати прозорий засіб для миття посуду, бо барвники в його складі можуть залишити пляму.
 4. Якщо пляма від йогурту все ще залишилося, втирайте в нього пральний порошок з ензимами, а потім замочіть одяг в теплій воді приблизно на пів години. Якщо пляма була старим, і йогурт встиг засохнути, перш ніж почати виведення плями, вам доведеться замочити його на 1-2 години. Періодично перевіряйте замочену пляму і потирайте його між пальцями. Майте на увазі, миючі засоби з ензимами не можна використовувати для чищення вовняних і шовкових виробів.
 5. Якщо пляма від йогурту вдалося повністю вивести, виперіть одяг у холодній воді.
 6. Сушіть одяг на свіжому повітрі. Не слід використовувати для цієї мети електросушарки або праска, бо якщо йогурт повністю не був вилучений, тепловий вплив тільки зміцнить пляма.

Читайте також: Як правильно прати дитячу постільну білизну?

Як прибрати пляма від йогурту з килима і м’яких меблів

Завжди перевіряйте реакцію килимового покриття й оббивки меблів на очисний розчин на невеликій прихованій ділянці. Ознайомтеся з рекомендаціями по догляду за виробом, вказаних на етикетці.

Вам знадобиться:

 • Ложка або тупий ніж
 • Звичайна холодна або газована вода
 • Рідина для миття посуду
 • Пінка для гоління (не гель)
 • Стара зубна щітка
 • Суха ганчірка
 • Волога ганчірка
 • Фен

Щоб видалити пляму від йогурту:

 1. За допомогою ложки або тупого ножа відскребіть залишки йогурту. Намагайтеся не розмазувати йогурт по оббивці меблів або килиму.
 2. Змийте пляма від йогурту газованою водою. Якщо у вас немає газованої води, використовуйте для цього звичайну холодну воду.
 3. Якщо змити йогурт водою не виходить, додайте пів столової ложки рідини для миття посуду в склянку холодної води й розмішайте. Протирайте пляма ганчіркою, змоченою в розчині, до тих пір, поки воно не зникне.
 4. Прибрати пляма від йогурту можна також за допомогою пінки для гоління. Нанесіть невелику кількість пінки на пляму і старою зубною щіткою вичистіть брудну ділянку. Сухою ганчіркою витріть залишки піни для гоління, а потім протріть очищену ділянку вологою ганчіркою.
 5. Замість піни для гоління, можете використовувати будь-який засіб для виведення плям на основі ензимів. Уважно ознайомтеся з інструкцією із застосування засобу для виведення плям.
 6. Після видалення плями з килима, промокніть сухою ганчіркою надлишкову вологу на очищеній ділянці.
 7. З допомогою фена для волосся висушіть струменем холодного повітря оббивку м’яких меблів з мікрофібри. Це запобіжить поява на ній плям від води. Не слід для сушіння використовувати тепловий вплив, бо це може зміцнити не до кінця видалену пляму.

Додаткові поради

 • Якщо забруднений матеріал мити не можна, щоб вивести пляму від йогурту, використовуйте послуги хімчистки.
 • Східні, шовкові або антикварні килими краще відразу здати в хімчистку.
Оцініть статтю