Як відреставрувати меблі без зайвих витрат?

Як відреставрувати меблі без зайвих витрат? Корисні поради

Втомилися від старих кухонних шаф? Спробуйте оновити їх самостійно. Адже в тому, щоб зняти дверцята та шухляди, видалити плями і перефарбувати гарнітур, немає нічого складного. Отже, якщо хочете заощадити гроші, пропонуємо дізнатися, як відреставрувати меблі без зайвих витрат і зусиль.

Оновлення меблів своїми руками

Хтось може вирішити, що тільки божевільна здатна зважитися на таку авантюру. Але, насправді, в реставрації старих шаф немає нічого складного. Просто заручіться підтримкою чоловіка або друзів, і за допомогою наших порад відреставруйте меблі в найкоротші терміни.

Для роботи вам знадобляться:

  • Викрутка.
  • Рідина для зняття фарби.
  • Наждаковий папір.
  • Деревна замазка.
  • Морилка (якщо меблі з натурального дерева).
  • Фарба.
  • Ґрунтовка.
  • Пилосос.

1. Зніміть дверцята

Щоб відреставрувати старі меблі та, наприклад, освіжити інтер’єр кухні, зніміть з петель дверцята шаф за допомогою викрутки, витягніть всі шухляди, а потім розкрутіть і відкладіть в сторону всю фурнітуру (дверні ручки, декор і т.і.). Ретельно зберіть пилососом все сміття, яке залишилося в шафах після розбирання, видаліть жирні плями або бруд і протріть шафки вологою ганчіркою зсередини.

Читайте також: Як спростити прибирання кухні?

2. Відновіть структуру

Якщо у шаф є серйозні пошкодження, глибокі відколи або вм’ятини – скористайтеся деревною замазкою для вирівнювання поверхонь. Щоб не показувати явного зносу меблів, використовуйте замазку під колір фарби або морилки, яку ви приготували.

3. Видаліть стару фарбу

Скористайтеся рідиною для зняття фарби і обробіть нею дверцята, ящики та шафи. Для цих цілей можна також скористатися спеціальним шліфувальним верстатом або наждаковим папером. Після того, як фарба буде видалена, позбудьтеся сміття і протріть меблі вологим рушником.

4. Перефарбуйте меблі і дайте їм висохнути

На жаль, реставрація меблів без фарбування буде незавершеною. Тому, якщо ви вирішили довести почате до кінця, скористайтеся губкою або обрізком старої речі і нанесіть фарбу на поверхню шаф рівномірними дотичними рухами. Дозвольте першому шару фарби повністю висохнути і тільки потім наносіть другий. А після того, як висохне і другий шар, покрийте відреставровані поверхні одним шаром поліуретану, який захистить фарбу від вологи та вицвітання.

Увага! Якщо ви хочете не тільки відреставрувати старий кухонний гарнітур, але і розфарбувати його у веселі кольори, нанесіть цільний шар ґрунтовки і тільки потім використовуйте кольорову палітру і пензлики з м’якою щетиною. Щоб уникнути неохайного вигляду, робіть рівномірні паралельні мазки і давайте першим верствам фарби повністю висихати, перш ніж наносити наступні.

5. Замініть фурнітуру

Ніщо так не змінює старі меблі, як нова фурнітура та декор. Але перед тим, як змінювати ручки, переконайтеся, що фарба на дверцятах та шухлядах повністю висохла. Щоб витримати все у потрібному стилі підбирайте ручки, які підійдуть до загального дизайну інтер’єру. Хоча, якщо ви хочете додати в інтер’єр трохи веселощів, можете пошукати в продажу ручки у вигляді ложок, виделок або інших столових приладів.

Читати також: Догляд за речами із шовку

6. Встановіть дверцята на місце

Робіть все, що робили на самому початку, тільки у зворотному напрямку. За допомогою викрутки і шурупів встановіть дверцята на місце. Будьте уважні з шухлядами – не пошкодьте їх, вставляючи назад.

Як бачите, нічого складного. Відреставрувати меблі набагато легше і дешевше, ніж оновити весь інтер’єр квартири. І, якщо раніше ви не знали з чого почати, то тепер самі можете давати поради щодо реставрації.

Оцініть статтю