Догляд за речами із шовку

Догляд за речами із шовку Корисні поради

Шовк – це символ розкоші і вишуканості, але за виробами з цього матеріалу потрібно доглядати з особливою обережністю, щоб не пошкодити прекрасні властивості тканини. Як правильно прати шовк? Розповімо про те, що потрібно, а чого не варто робити при догляді за шовковими речами.

Процедура прання шовкових речей

Прати шовк слід тільки вручну, ніякий делікатний режим прання у пральній машинці не зможе справитися цією тканиною і може зіпсувати річ.

Температуру для прання потрібно обирати 30 максимум 40 градусів. З уважністю потрібно обирати пральний порошок, є окрема категорія порошків для шовку, а найкраще довірити шовкову річ мильному розчину господарського мила.

Полоскати шовкові вироби в принципі, як і одяг з інших тканин, необхідно двічі, спочатку в теплій воді, потім у холодній. Замість ополіскувала використайте столовий безколірний оцет (1 ст. л. на 1 л води). Оцет пом’якшує воду, добре вимиває залишки мила чи порошку. Замість того, щоб викручувати одяг, можна скористатися «вафельним» рушником, який гарно вбирає вологу, потрібно загорнути річ в рушник і добре промокнути.

Читайте також: Вчимось відрізняти натуральну шкіру від шкірзамінника

Сушити вироби з шовку потрібно в розправленому вигляді, щоб сильно тканина не помнулась і менше прийшлось розпрасовувати. Після полоскання можна навіть просто розвісити вироби з шовку, щоб вода сама стікала з них.

Чого не любить шовк?

Шовкові речі звісно втрачають вигляд, якщо їх часто прати. Тому речі з шовку потрібно провітрювати на свіжому повітрі, а прати тоді, коли забрудняться. При пранні не можна сильно терти в руках шовк, «жмакати» його, оскільки від цього порушується структура тканини і вона може порватися. Можна просто замочити його на 5-10 хвилин, після чого легенькими погладжуючими рухами змити бруд.

Прати шовкові речі можна шампунем для волосся, який має нейтральний рівень Ph.

Потрібно уникати потрапляння на шовкову тканину парфумів, вони залишають сліди на делікатній тканині.

Оцініть статтю