Вчимось відрізняти натуральну шкіру від шкірзамінника

Як відрізнити натуральну шкіру від шкірзамінника Корисні поради

Звісно, що якісне шкіряне взуття носиться довго, ноги не так інтенсивно потіють в ньому, шкіра дихає. Купляючи в перевірених фірмових магазинах речі, в принципі можна повністю довіряти виробнику та продавцям у якості матеріалу. Однак ціна за якість та гарантію є відповідною та зовсім не низьою. Як варіант, у дрібних магазинах, які продають речі різних виробників та якості, можна придбати дешевше шкіряне взуття чи куртку, але потрібно вміти відрізнити справді взуття з натуральної шкіри, якісне, від шкірзамінника, щоб не пошити себе в дурні і не заплатити високу ціну за неякісний товар. Це стосується не тільки взуття, але і шкіряних сумок, курток, аксесуарів.

Як відрізнити шкіру від шкірзамінника?

В першу чергу при купівлі слід уважно вивчити маркування на виробі та коробці. Шкіряні вироби маркуються позначкою у вигляді знятої шкіри та написом з натуральної шкіри. Але, на жаль, наявність цих позначень не вбереже від підробки, варто детальніше оглянути виріб.

Потрібно знати, що шкірзамінник – це штучний матеріал на тканинній основі. Тому, уважно придивившись до зрізу такого матеріалу, можна побачити тканинну основу. Правда виробники дещо хитріші і часто не залишають таких ділянок, швів з розрізом, переважно усі шви загинають, щоб не мжна було побачити тканинної основи. Шкіряні вироби навпаки – мають місця зі швами, де видно, що це натуральна шкіра. Якщо ви бачите, що всі краї акуратно підвернуті і застрочені, то це повинно вас насторожити.

Натуральна шкіра не заламується і швидко повртає свою форму. Тому можна спробувати дезщо зігнути виріб і подивитися, чи залишиться чітка лінія згину.

Шкіряні речі мають свій специфічний запах. Деякі люди саме по запаху можуть відрізнити шкірзамінник від натурального матеріалу.

Перевірка водою

Також, якщо капнути крапельку води на шкіряну річ, то вона її наче вбере і місце на шкірі потемніє, стане мокруватим. Зі шкірзамінника вода стече і сліду не залишиться. Цей метод, правда, важко перевірити на речах, покритих лаковою фарбою з водовідштовхуючим ефектом.

Перевірка вогнем

Достовірний метод, але ним навряд чи вдасться скористатись. Натуральна шкіра від дотику гарячого предмету чи вогню практично не змінить свого вигляду, а от шкірзамінник сплавиться трохи і матиме запах плавленої резини.

Користуючись цими простими порадами, ви завжди зможете відрізнити взуття з натуральної шкіри від виробів зі шкірозамінника.

Оцініть статтю