Як уникнути стресу під час святкових подорожей?

Як уникнути стресу під час святкових подорожей? Корисні поради

Довгі черги і людський натовп в аеропортах і на вокзалах у святкові дні можуть звести з розуму кого завгодно. Здається, що нервова напруга в цих людних місцях наростає з кожною хвилиною. Чи можливо уникнути стресу під час святкових подорожей?

6 способів зберегти свої нерви і уникнути непотрібної метушні

Ваш вояж може стати набагато простішим і спокійнішим, якщо ви скористаєтесь цими порадами досвідчених туристів, які допоможуть зняти всю гостроту і нервозність майбутньої поїздки.

1. Бронюйте квитки та послуги заздалегідь

Свята – це не той час, коли покупку квитків можна відкласти на останній момент. Ви ж не хочете гарячково ламати голову, як дістатися до місця відпочинку, коли всі квитки на автобуси, потяги та літаки вже розпродані. Якщо ви берете з собою дітей, переконайтеся, що передбачили всі деталі подорожі: заздалегідь орендували автомобіль, забронювали номери і т.і.

Немає нічого гіршого, коли вже в готелі, біля стійки, ви дізнаєтесь, що вільних номерів немає, після чого доводиться всією сім’єю метатися по незнайомому місту в пошуках житла. Бронювання – це вірний спосіб уникнути стресу, довгих черг та інших неприємних несподіванок під час святкових подорожей.

2. Наберіться терпіння

Навіть якщо ви заздалегідь купили квитки, двічі (а то й тричі) перевірили свій багаж, переконалися, що все необхідне упаковано належним чином, щось все одно може піти не так, особливо під час загальної святкової метушні. Величезна кількість подорожуючих в цей час людей часто стає причиною затримки рейсів та інших транспортних накладок. Тому просто наберіться терпіння.

Коли відбувається щось несподіване (втрачається багаж або бронювання в готелі, затримується рейс), не впадайте в паніку, істерику чи лють. Зробіть глибокий вдих, порахуйте до 10-ти, вийдіть на свіже повітря, позбудьтеся стресу, а потім займіться пошуком вирішення виниклої проблеми. Чим спокійнішою ви будете, тим швидше зможете впоратися з непередбаченими ситуаціями.

3. Підготуйтеся

Хочете відвідати сестру, яка переїхала до іншого міста? Переконайтеся, що ви точно знаєте, як туди дістатися. У вас пересадка між рейсами в незнайомому аеропорту? Заздалегідь з’ясуйте, як швидко і без суєти перейти з одного терміналу до іншого. Везете подарунки батькам? Переконайтеся, що вони надійно запаковані.

Підготовка до подорожі є досить нервовим заходом, а святковий хаос може тільки збільшити кількість стресових ситуацій. Тому, подорожуючи під час свят, вам потрібно бути готовою набагато краще, ніж зазвичай.

4. Подбайте про розваги

Якщо ви з дітьми застрягли на злітній смузі, в пробці по дорозі до бабусі, або вам просто потрібно вбити кілька годин на залізничному вокзалі через затримку поїзда, знайдіть спосіб відвернути себе і малюків від стомлюючого очікування. Заздалегідь подбайте про те, чим зайняти дітей в дорозі.

Приготуйте невеликий рюкзак з відповідними віку дітлахів іграми, книжками, розмальовками та іншими предметами, які зможуть відвернути пустунів від нудьги. Для себе візьміть музику, електронну книгу, головоломки, кросворди – загалом, все те, що буде джерелом гарного настрою і допоможе уникнути стресу, пов’язаного з несподіваною заминкою в дорозі.

5. Приготуйте закуски

Немає нічого гіршого, ніж голодною стояти в черзі. Незалежно від того куди ви їдете, не забудьте взяти в дорогу закуски і напої. Якщо ви проґавите цей важливий момент, то в стресовій ситуації через почуття голоду ваше нервове напруження зросте триразово.

Влаштовуйте кожні дві години здоровий перекус: горіхи, фрукти, мюслі. Щоб зберегти енергію, не допускайте зневоднення організму, пийте багато води – це допоможе уникнути стресу і пережити зміну часових поясів під час довгого перельоту.

6. Згадайте про комфорт

Якщо вам дуже кортить надіти в дорогу нові чоботи, утримайтеся від цього бажання. Краще надіньте кросівки або сабо. Те ж саме стосується і одягу, який виглядає краще, ніж ви себе в ньому відчуваєте. Подумайте про легінси і довгий светр або футболку. Неважливо, чи будете ви їхати шість годин в машині або той самий час проведете в літаку – подорож має бути комфортною. Щоб під час подорожі почуватися як вдома, не забудьте взяти з собою затички для вух, маску для очей і подушку під шию.

Оцініть статтю