Як не ображатися на близьких людей: закони мирного життя

Як не ображатися на близьких людей Психологія та відносини

Не секрет, що образливим людям важче справлятися зі своїми емоціями. Тому багато хто питає себе, як змінитися і не ображатися на близьких людей, якщо ті кажуть або роблять щось неприємне, завдаючи болю? Чи існують рішення, здатні швидко гасити виникаючий в душі негатив?

Як перестати сприймати все близько до серця?

Негативні емоції – шкідливі! Накопичуючись, вони стають причиною різних хвороб – як психічних, так і фізичних. Тому той, хто часто ображається, частіше хворіє. Однак депресії, нервові зриви і всіляке невдоволення життям негативно позначаються не тільки на здоров’ї, але і на всіх сферах людської життєдіяльності.

Кілька практичних порад

Отже, як перестати ображатися на рідних, колег або друзів? Як звести свої образи до мінімуму? Ось, що рекомендують досвідчені психологи:

 • задуматися про те, чи хотів кривдник своїми словами або діями дійсно зробити вам боляче, оскільки більшість образ просто надумана;
 • поговорити по душам і розставити всі крапки в конфлікті;
 • якщо не виходить поговорити, витримайте паузу і спробуйте знайти щось позитивне в ситуації, що склалася – з часом будь-які емоції слабшають і стають не такими яскравими і категоричними;
 • можна застосувати одну з технік самонавіювання – зігнати образу подумки, намалювати її на аркуші паперу, побити боксерську грушу замість кривдника і т.д.;
 • просто розслабитися і зайнятися своїми справами – з часом конфлікт вирішиться сам по собі;
 • зайнятися рукоділлям. Звичайно, якщо ви знаєте, як вишивати, займатися бісероплетінням, створювати браслети або майструвати дитячі іграшки.

До речі, тих, хто постійно ображається на дрібниці, оточуючі ніколи не сприймають всерйоз. Тому, щоб не виглядати смішною, намагайтеся легше сприймати все, що відбувається навколо. Візьміть свої емоції під контроль.

Як не бути занадто емоційною?

«Я так часто переймаюся всім, що мені робити?» Таке питання часто задають деякі занадто емоційні дівчата своїм подругам, які на вигляд завжди спокійні. Домогтися душевної рівноваги складно, проте, до цього однозначно потрібно прагнути. Стати більш спокійною допоможуть наступні способи:

 • заняття йогою – спеціальна дихальна гімнастика, плавні рухи і медитація діють заспокійливо на нервову систему;
 • спокійна музика – дає можливість розслабитися;
 • арт-терапія – малювання фарбами не тільки заспокоює, а й надихає на нові звершення;
 • СПА-процедури – після стоун-терапії або масажу всі ваші образи здадуться абсолютно незначними;
 • ароматерапія – ароматичні свічки, палички або масла зроблять нервову систему більш спокійною.

І запам’ятайте, ображатися на рідних і друзів через дрібниці просто нерозумно, адже це ті люди, які завжди будуть підтримувати і любити вас, незалежно від настрою та обставин. Навчіться пробачати, і не сприймайте чужі слова і вчинки занадто близько до серця.

Оцініть статтю