Термін придатності косметичних засобів від початку використання

Термін придатності косметичних засобів від початку використання Краса

Часто ми помічаємо, що раптом після нанесення макіяжу починають свербіти очі, сльозитися, появляються прищі обличчі, тощо. Все це може бути причиною того, що вийшов термін придатності косметичних засобів. Ми не завжди звертаємо увагу на термін їх придатності при купівлі, а під час використання косметики дата кінцевого використання чи дата виготовлення просто стираються. Косметика має не тільки певний період придатності до використання після розпакування, а й має зберігатися правильно у відповідних умовах.

Кремам, лосьйонам, тіням для очей, пудрі – не місце у ванній кімнаті, де часто буває температура вища 25 градусів, та підвищена вологість повітря.

Купляти косметику потрібно також у магазинах косметики, а не у невеличких кіосках чи інших місцях, де вони могли перебувати в мінусовій температурі взимку чи при 35 градусах влітку.

Варто знати наступні терміни використання улюбленої косметики і після їх закінчення, купляти нові.

Туш для вій. Один з найбільш швидкопсувних препаратів, користуватися тушшю можна не довше 6 місяців після відкриття її. Ознаками непридатної для використання туші є: обсипання через кілька годин після нанесення, наявність грудочок, зміна структури. Користуватись такою зіпсованою тушшю не можна, оскільки в ній могло розмножитись багато бактерій, які призводять до запалення слизової оболонки ока, появи алергії.

Помада – після початку користування нею придатна до нанесення її на губи  один – два роки. Ознаками «зіпсованості» є поява специфічного запаху, маслянистого присмаку.

Тіні для повік – використовувати сухі тіні рекомендується не довше трьох років. Рідким тіням відводиться не більше 2-х років.

Духи – закриті флакони з парфумами можна зберігати близько трьох років, відкриті – не більше півроку. Важливо захистити парфумерію від прямого світла, зайвої вологості і спеки.

Тональні креми – засоби після відкриття мають зберігатися протягом 1-1,5 роки.

Засоби по догляду за шкірою. Сироватки, лосьйони, тоніки і кремові маси – всі вони мають свої терміни зберігання, які залежать від складу і упаковки. Як правило, вони коливаються від півроку до року у відкритому стані і в середньому до трьох років в закритому за умови зберігання препаратів в рекомендованій температурі.

Лаки для нігтів зберігаються не більше 12 місяців після відкриття. Більше того, щоб засіб протягом року зберігав основні якості, зберігати його треба в темному місці, після використання щільно закручувати, не допускати пересихання.

А от термін експлуатації губок та кистей для макіяжу пов’язаний буде з матеріалами, з яких вони виготовлені. У середньому вироби можна використовувати від кількох місяців до декількох років, доглядаючи за ними за допомогою звичайного гелю для душу – промиваючи не рідше ніж один раз на тиждень.

Щоб не запуби скільки часу Ви користуєтесь своєю косметикою, наклейте невеликий стікер, або напишіть на упакуванні, коли Ви почали користуватись засобом і коли варто його замінити іншим. Це є одним зі способів ефективного догляду за своєю шкірою і збереження її молодою і красивою.

Оцініть статтю