Правила спілкування

Правила спілкування Психологія та відносини

Ми вирішили навести вам декілька дуже важливих правил спілкування з людьми, які наведені в книзі Джона Максвелла про лідерство. Вони досить прості, але дуже ефективні. І якби кожна людина ознайомилася з ними й почала дотримуватися їх, то світ однозначно став би добрішим і світлішим. Але чому б не почати змінювати його саме з себе?

12 правил спілкування

 1. Правило дзеркала. Перш ніж засуджувати інших, подивіться на себе. Ми так часто беремося засуджувати інших людей, хоча самі маємо недоліки. Якщо не такі ж або дуже схожі, то якісь інші. І немає сенсу говорити, критикуючи когось: «Ніколи б так не зробив…». Зрозумійте, що ніхто у світі не бездоганний. І враховуючи те, що ви маєте якісь негативні сторони, вам варто терпиміше ставитися до наявності їх і в оточенні.
 2. Правило 10 балів. Якщо ви вірите в сили іншої людини, це змусить проявити його свої найкращі якості. Ми прагнемо відповідати тому, що думають про нас оточують. Якщо не всі підряд, то принаймні близькі люди. Саме тому вам варто хвалити рідних, коханих, а не критикувати їх. І тоді ви отримаєте позитивний ефект.
 3. Правило обміну. Замість того, щоб намагатися поставити людину на місце, краще спробувати вам стати на його місце. Не варто засуджувати, лаяти людину, якщо ви не розумієте або не знаєте його ситуації. Спробуйте стояти не тільки на своїй позиції, але і поглянути на становище з погляду вашого опонента.
 4. Правило харизми. Люди виявляють зацікавленість у тих людях, які цікавляться ними. Кожна людина любить увагу до своєї персони. Так що якщо хочете когось розташувати до себе, цікавтеся цією людиною. Ще в минулому столітті Дейл Карнегі писав, що вас вважатимуть прекрасним співрозмовником, якщо ви навчитеся слухати. Візьміть це на замітку.
 5. Правило скелі. Довіра є фундаментом будь-яких взаємин. Якщо довіри немає, спілкуватися з людиною буде неймовірно складно. І, швидше за все, марно.
 6. Правило ліфта. У процесі спілкування з людьми ми можемо підіймати їх вгору та опускати вниз. Прекрасно, якщо ви можете так надихнути оточення, що вони самі захочуть вдосконалюватися. Але не завжди ми служимо добрим прикладом для інших і тішимо їх своїми вчинками. Втім, те, куди ми «веземо» людей, залежить тільки від нас самих.
 7. Правило Боба. Якщо у Боба проблеми в спілкуванні з усіма людьми, то швидше за все, проблема криється в самому Бобі. Якщо вас не влаштовують всі ваші знайомі, дратують навколишні й ви в скандалі з близькими — є вагомий привід задуматися над тим, у чому ж причина — в них чи, може, у вас?
 8. Правило святкування. Справжня дружба перевіряється не тільки тим, наскільки ми здатні допомогти друзям у важку хвилину, але і тим, як сильно ми радіємо їх перемогам.
 9. Правило навчання. Кожна людина, яку ми зустрічаємо у своєму житті, здатна нас чомусь навчити. І навіть якщо спілкування з ним принесло нам не найприємніші емоції, все ж ми можемо винести для себе урок з цього спілкування.
 10. Правило терпіння. Варто усвідомити, що подорожувати з іншими завжди довше, ніж йти поодинці. Тому вибір за вами. Але все ж якщо ви вирішили взяти попутників, будьте більш терпимими до них.
 11. Правило землеробства. Будь-які відносини необхідно культивувати. Часом цей процес досить важкий, але без праці не буде хорошого врожаю. Все залежить від вас.
 12. Правило окопу. Коли ви готуєтеся до битви, вам варто рити такий окоп, в якому б знайшлося місце і для вашого друга. Не можна недооцінювати важливість тієї людини, з яким ви дружите. Все ж дружба — дійсно велика річ!
Оцініть статтю