Правила прання та догляду за одягом із шерсті

Правила прання та догляду за одягом із шерсті Корисні поради

Взимку у гардеробі кожного здається улюблений теплий шерстяний светрик чи кардиган, який особливо зігріває. Багато хто стикався з проблемою, коли улюблена шерстяна річ після першого прання ставала на 2 розміри меншою і непридатною для носіння. Як же прати і висушувати, щоб речі із шерсті не стали одноразовими?

Один з найпростіших способів – віддати річ у хімчистку, де за нею простежать за всіма правилами. Проте не всі хімчистки справляються з такою задачею, вони не дають 100% гарантії, що одежа не зіпсується, а в деяких районах хімчисток немає. Тому перейдемо до способу № 2: прання вдома.

Щоб випрати одяг з вовни, перш за все потрібно вибрати спеціальний режим пральної машинки, який, в принципі не означає, що шерстяний виріб зменшиться:( Якщо такого немає, попрати шерстяну річ можна руками.

Читайте також: Як правильно прати зимові куртки-пуховики?

Прання шерстяних (ангорових) виробів займає зовсім небагато часу, так як їх не рекомендується довго замочувати.

Перед пранням потрібно:

  • вивернути виріб на виворітню сторону;
  • для прання обрати спеціальний порошок, або шампунь для волосся, може підійти господарське мило;
  • температура води має коливатися в межах 25-30 градусів;
  • прополоскати шерстяні речі потрібно у воді з додаванням столового прозорого оцту (пропорція: 1 ст. л. на 1 л. води).

Шерсть не любить як гарячої, так і холодної води: гаряча – призводить до зменшення виробів, холодна – сприяє деформації виробу.

Видалення різного роду плям із шерстяних виробів.

Перед пранням в принципі будь-якого одягу, потрібно перевірити наявність плям на ньому. Їх потрібно видаляти перед пранням всього виробу і робити це потрібно за допомогою спеціальних засобів для виведення плям чи прання шерстяних речей. Можна скористатися і народними засобами виведення

Якщо пляма від жиру, то її швидко видалить засіб для миття посуду. Нанесіть невелику кількість засобу на губку і обробіть місце забруднення.

З усіма іншими видами забруднень допоможе впоратися медичний спирт. Обробіть плями губкою, змоченою в спирті, при необхідності повторіть процедуру кілька разів. Потім приступайте до прання виробу.

Під час прання не потрібно сильно терти та ввикручувати одяг, оскільки може пошкодитись структура і появиться деформація тканини. Полоскати одяг потрібно у воді такої самої температури, як під час прання, перепад температур негативно впливає на шерстяні речі.

Після прання та полоскання шерстяний одяг не варто викручувати: акуратно дістаньте з води виріб, покладіть в суху миску та залиште його в злегка нахиленому положенні, щоб зайва вода стікала. Пвсля цього потрібно сушити речі, дотримуючись наступних рекомендацій.

Сушіння шерстяного одягу:

Запам’ятайте, що не можна використовувати мотузки або вішалки для сушіння шерстяних виробів; не можна, щоб під час сушіння попадали прямі сонячні промені на речі.

Потрібно застелити стіл чи іншу поверхню білим рушником і розкласти на неї виріб.

Через деякий час поміняйте рушник на інший сухий, і повторіть процедуру кілька разів, поки светр чи інша річ не висохне повністю.

Читайте також: Догляд за речами із шовку

Якщо після прання річ зменшилась, попробуйте відразу виправити ситуацію: Вологий одяг попробуйте через марлю або бавовняну тканину пропрасувати. Під час прасування акуратно розтягуйте тканину, надаючи речі ппередньої форми. Прасувати бажано до повного висихання, інакше річ знову зменшиться і всі зусилля залишаться марними.

Оцініть статтю