Як правильно прати зимові куртки-пуховики?

Як правильно прати зимові куртки-пуховики? Корисні поради

Верхній одяг, осінній чи зимовий, в любому випадку забруднюється і його потрібно прати, чистити, відновлювати свіжість та вигляд. Особливо делікатно потрібно підходити до цього питання з зимовими пуховиками. Вони взимку добре зігрівають, легенькі та зручні. Проте після прання буває, що наповнювач всередині куртки збивається, вона втрачає свій вигляд і стає холодною для зими. Як же правильно самостійно чистити і прати куртки, які наповнені пухом?

Прання пуховика в домашніх умовах

Чи можна випрати пуховик, щоб пух не зібрався в грудочки і красивий виріб не перетворився на балахон? – Можна, і це зовсім не складно.

У домашніх умовах пуховик можна прати як вручну, так і в пральній машині. Головне правильно вибрати температуру, режим, засіб для прання, а ще в пральну машинку покидати з пуховиком 4-5 великих тенісних м’ячики, які розбиватимуть пух.

Читайте також: Як відчистити бруд з дублянки в домашніх умовах?

Перед тим, як прати пуховик, потрібно перевірити, чи немає на ньому складних плям, їх акуратно потрібно вивести окремо. Також обов’язково треба зняти хутряний комір (звісно, якщо він не вшитий). Хутро після прання втрачає свій вигляд, і його важко потім розпушити та повернути попередній вигляд.

Як і інший одяг з кишенями, у пуховиків також потрібно перевірити вміст кишень. У них не повинно залишитися ніяких предметів, які можуть в процесі прання пошкодити або забруднити тканину.

Щоб уникнути ризику пошкодження пуховика, перед пранням застебніть всі блискавки, заклепки, гудзики. Якщо якісь ґудзики висять на одній нитці, то їх слід підшити, щоб вони не відірвалися при пранні.

Яким засобом прати пуховик?

Віддавайте перевагу спеціальному засобу, який призначений для прання пуховика. Такі засоби випускаються в рідкому вигляді і відрізняються гарною миючою здатністю, не сильно спінюються та легко виполіскуються.

Який режим пральної машинки обрати для прання пуховика?

Пральну машину потрібно включити в режим делікатного прання. Температуру найкраще встановити 30ºС. Така температура прання буде найбільш безпечною. Щоб добре вимити і виполоскати миючий засіб з пуху, включіть додаткове полоскання виробу. Також оберіть найменшу кількість обертів «викручування», щоб не сильно збити ніжний пух та пір’я.

Читайте також: Як визначити розмір бюстгальтера

Як сушити пуховик після прання?

Сушити пуховик найкраще, повісивши його на вішак в добре провітрюваному приміщенні або на відкритому повітрі. Дехто полюбляє сушити речі на батареї, але тоді можна отримати сліди висихання води у вигляді жовтуватих «розводів»

Коли пуховик буде висихати періодично його струшуйте , щоб пух підсихав рівномірно і не збивався в грудочки.

Часто прати зимові куртки чи з пуху, чи з іншого утеплювача не рекомендується, оскільки таким чином порушується структура тканини і в холодну мокру погоду верхній одяг просто почне промокати та пропускати холод.

Оцініть статтю