Небезпечна косметика, якої слід уникати

Небезпечна косметика, якої слід уникати Здоров'я

Сучасні виробники косметичної продукції випускають величезну кількість всіляких засобів з догляду за шкірою, які здатні на довгі роки відстрочити старіння. Але чи вся косметика працює на користь нашої молодості?

Найбільш шкідливі косметичні компоненти

На жаль, існує шкідлива косметика з неефективними інгредієнтами, які можуть принести більше шкоди, ніж користі. Щоб уникнути зустрічі з найшкідливішими косметичними продуктами, дотримуйтеся цих порад професійних дерматологів.

Жорсткі скраби для обличчя

Багато жінок вважають, що для глибокого очищення обличчя і відлущування відмерлих клітин шкіри потрібна груба текстура. І хоча така думка є поширеною помилкою, попит породжує пропозицію. Тому на полицях магазинів можна зустріти скраби на основі абрикосових кісточок або шкаралупи волоських горіхів, які, очищаючи шкіру, травмують її, завдаючи крихітних порізів. Та навіть якщо ці порізи непомітні для вас, вони помітні мікроскопічним бактеріям, що викликають подразнення, запалення, почервоніння та інші шкірні неприємності. Більшість людей, які страждають від акне або симптомів чутливої ​​шкіри, навіть не підозрюють, що винуватцями їх бід є популярні скраби для обличчя.

Інгредієнти, що старять

Багато кремів, лосьйонів, гелів для душу та інших засобів з догляду за обличчям і тілом містять емульгатори, які пов’язують разом олію, воду та інші компоненти. Саме завдяки емульгаторам вам не доводиться кожного разу трясти баночки з косметичними продуктами, перемішуючи інгредієнти перед використанням. Але на відміну від корисного живильного середовища, яке вбирається в шкіру, або води, яка якщо не вбирається, то випаровується, емульгатор завжди залишається на поверхні обличчя у вигляді мильної плівки, здатної призвести до пересихання та пошкодження природного шкірного захисного шару. Чи варто казати про те, що суха шкіра старіє набагато швидше? Напевно ви це знаєте і самі.

Ось низка інгредієнтів, які вказують на присутність емульгаторів в косметиці:

 • емульгуючий віск (emulsifyingwax)
 • полісорбат (polysorbate)
 • стеарат (stearate)
 • стеарет (steareth)
 • цетеарил (cetearyl)
 • цетеарет (ceteareth)

Компоненти, що сприяють виникненню ракових захворювань

Консерванти-парабени, які використовуються для збільшення терміну придатності косметики, такі як метилпарабен, пропілпарабен, етілпарабен або бутилпарабен є небезпечними для вашого здоров’я. Дерматологи стверджують, що парабени здатні викликати різні порушення в роботі ендокринної системи – це означає, що вони можуть легко порушити гормональний баланс вашого організму. Парабени були знайдені в зразках біопсії пухлини молочної залози, і цей факт дозволив деяким вченим припустити, що подібні консерванти здатні викликати рак грудей.

Однак окрім консервантів у складі небезпечної косметики часто присутній такий компонент як 1.4-діоксан, який є ще більш жахливим, оскільки він безпосередньо пов’язаний з виникненням ракових захворювань. Національне агентство США з охорони навколишнього середовища називає 1.4-діоксан людським канцерогеном. Тим не менш, незважаючи на всю небезпеку використання 1.4-діоксану, ви ніколи не знайдете згадки про нього в складі засобів з догляду за шкірою, тому, щоб дізнатися про його присутність, слід звертати увагу на наступні слова:

 • Поліетилен (Polyethylene)
 • Поліетиленгліколь (Polyethyleneglycol або PEG)
 • Поліоксиетилен (Polyoxyethylene)
 • Будь-яке слово з закінченням «оксінол» (oxynol)
 • Будь-яке слово з закінченням «ет» (eth), наприклад – цетеарет

Як уникнути використання небезпечної косметики?

Оскільки більшість продуктів з догляду за шкірою містять шкідливі хімічні речовини, потрібно віддавати перевагу тільки «безпечній красі», не забуваючи звертати увагу на етикетки з описом всіх інгредієнтів. Важливо навчитися заздалегідь визначати, що саме ви збираєтесь наносити на своє обличчя.

Але щоб повністю убезпечити себе від шкідливої ​​косметики, краще використовувати здорові високоякісні продукти з так званої «зеленої лінії», які не містять емульгаторів, парабенів, компонентів з грубою текстурою та небезпечних хімічних елементів. Незважаючи на те, що якісні косметичні засоби коштують на порядок дорожче, в даному випадку вкладення у власну красу буде як ніколи виправданим.

Оцініть статтю