10 порад з догляду за чутливою шкірою

чутлива шкіра Краса

Втомилися від постійних почервонінь і запалень? Насправді, існує безліч факторів, на які чутлива шкіра може негативно реагувати. Але, щоб ви не губилися в здогадках, провідні європейські дерматологи вирішили розповісти про 10 головних причин шкірних подразнень, які легко можна усунути.

На що реагує чутлива шкіра?

Гарячий душ, алергія і навіть банальний стрес не роботі – ось далеко не повний перелік тих факторів, які призводять до шкірних проблем. Якщо хочете не бути заручницею своєї чутливої ​​шкіри, дотримуйтеся цих порад кваліфікованих фахівців.

1. Гарячий душ

Хто з нас не любить поніжитися під гарячим душем в холодну погоду, або зняти напругу після важкого дня? Але, на жаль, гаряча вода позбавляє шкіру природних масел, що часто призводить до її пересушування та подальшого подразнення. Щоб усунути проблему сухої шкіри, візьміть за правило приймати теплий душ, комфортна температура якого не буде так згубно впливати на тіло.

Крім того, якщо у вас гіперчутлива шкіра, ви можете встановити водний фільтр, який утримує хлор, фтор, свинець, алюміній та інші шкідливі елементи, що вважаються шкірними подразниками і є супутниками будь-якої водопровідної води.

2. Стрес

У це важко повірити, але навчившись знімати стрес, можна відразу ж помітити не тільки позитивні зовнішні зміни, але й цілющі внутрішні перетворення. Щоб позбутися нервового перенапруження, використовуйте йогу, масаж і медитацію.

Ніколи не займайтеся самобичуванням і ставитеся до речей простіше. Є таке стародавнє китайське прислів’я: «Той, хто недосконалий, живе довше». Тому не будьте занадто суворі до себе, і ваша чутлива шкіра віддячить вам за це.

3. Неправильна дієта

У людей з чутливою шкірою почервоніння, запалення або подразнення можуть виникати після вживання гострої їжі або алкоголю. Якщо ви не з чуток знаєте, про що йде мова, тоді, на жаль, вам доведеться уникати спиртних напоїв, смаженої картоплі, мексиканської сальси та інших страв, що негативно впливають на ваш зовнішній вигляд. Крім того, якщо хочете завжди добре виглядати, намагайтеся дотримуватися здорового харчування.

4. Шкідливий вплив навколишнього середовища

Смог, пил, вихлопні гази, дія сонця та екстремальних температур призводять до шкірних захворювань навіть у чоловіків, що вже казати про дівчат з чутливою шкірою. На жаль, на цей випадок у дерматологів немає якихось особливих рекомендацій, просто приймайте стандартні запобіжні заходи і намагайтеся уникати будь-яких шкідливих, брудних і суворих умов.

5. Часті вмивання

Багатьом здається, що часті вмивання повинні сприятливо позначатися на загальному стані обличчя. Але це помилка! Занадто часте очищення шкіри (особливо за допомогою різних косметичних засобів) може позбавити її природних масел, що неминуче призведе до запалення, надлишку шкірного жиру та виникненню прищів або навіть вугрової висипки (акне). Щоб цього уникнути, навчіться утримувати себе від бажання зайвий раз вмитися без вагомого приводу.

6. Перевантаження косметичними засобами

У спробі уповільнити старіння багато жінок починають використовувати безліч різних омолоджуючих продуктів, таких як ретинол, альфа-гідроксильні кислоти, саліцилова кислота, спеціальні засоби для вмивання та ін. Запам’ятайте, перевантаження чутливої ​​шкіри косметикою може зістарити вас набагато швидше, ніж матінка природа, і , в результаті, ваше обличчя стане виглядати як висушена слива.

Щоб омолодити себе без шкоди для власного здоров’я, зверніться за допомогою до досвідченого дерматолога або ліцензованого косметолога, які підкажуть вам правильний та ефективний комплекс з косметичних засобів, препаратів і процедур.

7. Частий пілінг

Як відомо, все добре в міру. Легкий пілінг, що рятує обличчя від відмерлих клітин, дійсно корисний, але тільки, якщо не робити його щотижня. Крім того, потрібно знати, що дія косметичних засобів з ретинолом і альфа-гідроксильними кислотами, якими ви користуєтесь, вже направлена на відлущування старої шкіри. Тому зайве роздратування пілінгом вам ні до чого.

Запам’ятайте, чим частіше ви будете позбавлятися від відмерлих клітин механічним або хімічним способом, тим частіше вони будуть з’являтися. В результаті ви можете потрапити в таке замкнене коло, яке насилу зможете розірвати.

8. Жорстка чистка

Намагайтеся особливо ніжно очищати чутливу шкіру. Будь-яка жорстка чистка супроводжується мікроскопічними ушкодженнями, які викликають запальний процес, що забиває пори і призводить до виникнення прищів або пігментних плям.

9. Відсутність щоденного зволоження

Добре зволожуючий крем, як м’яка ковдра з чашкою ароматного чаю для вашої шкіри, тому що він дозволяє обличчю повністю розслабитися і відновити сили. Дивно, але зволоження призводить до виробництва набагато меншої кількості шкірних масел, що дуже важливо для людей, які страждають від симптомів жирної шкіри.

Порада: Намагайтеся використовувати зволожуючий крем протягом декількох хвилин після прийняття ванни або душу. Таким чином, ви зможете заблокувати вологу, що залишилася в шкірних покривах після купання, і, як наслідок, продовжити природний зволожуючий ефект та поліпшити стан своєї шкіри.

10. Хибно підібрані косметичні засоби

Не намагайтеся боротися з прищами або акне за допомогою підсушуючих засобів. Краще використовуйте для цих цілей м’які заспокійливі рідини для вмивання, призначені для чутливої ​​шкіри. Крім того, після вмивання не забувайте користуватися зволожуючим кремом.

Оцініть статтю