Шкідлива косметика: правила безпеки

Шкідлива косметика: правила безпеки Корисні поради

Напевно ви не раз звертали увагу на красиві рекламні слогани і сміливі обіцянки косметичних компаній щодо своїх чарівних засобів омолодження. У це важко повірити, але незважаючи на дійсно позитивний ефект від використання цих продуктів, в довгостроковій перспективі така косметика може стати дуже шкідливою для вашого здоров’я.

Більшість великих корпорацій, що працюють в сфері краси, хочуть вичавити побільше грошей з кожного свого бренду, тому вони часто дають команду розробникам косметики використовувати дешеві інгредієнти і наповнювачі сумнівної якості в своїй продукції. Хоча деякі експерти і спростовують дану інформацію, повірте, практично всі дослідження та експертизи, які підтверджують якість косметичних продуктів, фінансуються тими ж корпораціями.

5 компонентів, яких слід уникати

Навіть якщо ви вивчали хімію, розшифровка деяких слів, зазначених в складі косметичних засобів, може бути досить проблематичною. Щоб дати вам уявлення про те, що ж таке шкідлива косметика, ми вирішили перерахувати 5 найбільш злісних компонентів, найменування яких ви можете знайти на етикетках багатьох засобів з догляду за шкірою. Вам вирішувати – слід їх уникати чи ні, але краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.

1. Парабени

Парабени (рarabens) використовуються в якості консервантів, що запобігають росту бактерій. Це досить спірні елементи, оскільки вони були виявлені в пухлинах молочної залози, а так само показали свої невеликі здатності з вироблення гормону естрогену (який грає головну роль в розвитку раку грудей). Також було доведено, що парабени сприяють прискореному старінню шкіри і пошкодженню ДНК.

2. Фталати

Фталати (phthalates) використовуються в косметиці як розчинники. Вони допомагають розчиняти інші інгредієнти для більш зручного використання. Фталати викликають проблеми з заплідненням, і є досить токсичними речовинами, здатними привести до серйозних проблем зі здоров’ям, таким як рак.

3. Триклозан

Триклозан (triclosan) використовується в якості антибактеріальної добавки, але він підозрюється в негативному впливі на гормональні функції організму і може призвести до алергії (як подразник). Крім того, триклозан викликає несприйнятливість до антибіотиків.

4. Пропиленгликоль (також відомий як антифриз!)

Пропіленгліколь (propylene glycol) використовується при виготовленні миючих засобів, розчинників, зволожувачів і піноутворювачів. Постійне використання пропіленгліколю може привести до його накопичення в організмі і бути причиною появи прищів, нудоти, головного болю та багатьох інших проблем зі здоров’ям.

5. Мінеральні олії

Мінеральні олії (mineral oil) – це побічні продукти перегонки нафти в бензин, вони також є компонентами косметичної продукції і використовуються для зволоження шкіри. Мінеральні олії – це екологічно небезпечні нафтохімічні продукти, які закупорюють пори і негативно впливають на дихальну функцію легенів, що часто призводить до пневмонії.

Підсумок

Якщо ви будете приділяти більше уваги тому, що написано на етикетках, і уникати шкідливої косметики, виробникам нічого не залишиться, як переглянути свою політику виробництва через збитки. Ваші гроші – це чіткий сигнал того, що ви голосуєте за безпечні інгредієнти і хочете поставити крапку в безглуздому використанні небезпечної хімії в косметиці. Давайте разом змінимо косметичний світ, ставши більш уважними під час вибору своїх покупок.

Оцініть статтю