Навіщо потрібен зволожувач повітря, і як його вибрати?

Навіщо потрібен зволожувач повітря Здоров'я

Недолік вологості особливо відчутний в холодну пору року. Тому з жовтня по квітень сухе повітря в приміщенні, де нам доводиться проводити багато часу, часто є причиною порушення водного балансу організму, підвищеної стомлюваності, сухості шкіри і ще безлічі інших неприємностей.

Погодьтеся, в опалювальний сезон ми не часто відкриваємо вікна для ретельного провітрювання, тому що шкода випускати тепло. Хоча саме працюючі батареї найсильніше сушать повітря взимку. І якщо людина проводить в кімнаті зі зниженою вологістю багато часу, вона буде постійно відчувати втому і сонливість. До того ж бронхи і слизова оболонка носа не зможуть ефективно очищатися, а накопичений слиз стане ідеальним розсадником для хвороботворних мікробів. Крім того, через сухість повітря може сильно пересихати шкіра і сохнути слизова оболонка очей.

Читайте також: Як почати дотримуватися дієти без солі?

Якими бувають зволожувачі повітря?

Щоб перевірити параметри вологості повітря в квартирі, потрібно скористатися спеціальним приладом – гігрометром, який, до речі, настільки простий і дешевий, що його часто вбудовують в електронні годинники, мобільні телефони і навіть у побутові прилади. Тому, якщо гігрометра у вас немає, придбати його не складе ніяких труднощів.

гігрометр

Якщо показники вологості в приміщенні сильно занижені, нормалізувати ситуацію допоможуть зволожувачі повітря, які поділяються на парові і ультразвукові.

Парові зволожувачі повітря

Парові зволожувачі зовні схожі на електричні чайники, в яких нагрівають воду, після чого вона починає випаровуватися, тим самим зволожуючи повітря. Тобто по суті, зволоження відбувається методом природного випаровування рідини, залитої в резервуар.

Ультразвукові зволожувачі повітря

Що стосується ультразвукових зволожувачів, то вони перетворюють холодну воду на пар або туман і не представляють ніякої небезпеки, пов’язаної з окропом і гарячим випаровуванням. До того ж такі прилади коштують набагато дешевше парових аналогів.

Читайте також: Які контактні лінзи підійдуть вам найкраще?

Додаткова інформація

Вибираючи зволожувач, орієнтуйтеся на площу кімнати або кабінету, в якому ви плануєте його встановити. Щоб добитися потрібного ефекту, важливо знати, що за 1 годину в приміщенні площею 10 квадратних метрів має розпорошуватися близько 100 мл води. Тому звертайте особливу увагу на таку характеристику, як літраж ємності резервуара для води і витрата рідини. У нормі цей показник повинен бути не менше 200 мл на годину.

Оцініть статтю