Ендометріоз

Ендометріоз Здоров'я

Ще якихось п’ятдесят років ендометріоз матки був нікому невідомою проблемою. А на сьогодні це захворювання є найбільш широко поширеною патологією в жіночій статевій системі. У чому ж причина такого активного поширення цього захворювання? Як із ним боротися? Розбираймося разом!

Етимологія хвороби

Внутрішній шар матки можна вважати абсолютно особливою частиною жіночого організму, адже його функціонування повністю контролюється менструальним циклом. Цей шар росте і потовщується, готуючись до прийняття заплідненої яйцеклітини. Якщо ж вагітність не настає, цей шар відторгається і виводиться з організму через виділення під час менструації. У тому разі, якщо з якоїсь причини маршрут його виведення змінюється, то відторгнутий ендометрій може прижитися в черевній порожнині або на яєчниках, зберігаючи всі свої функції – ріст і кровотеча під час менструації, що заподіює жінці серйозний дискомфорт через сильний біль. Саме цей процес і називають ендометріоз. Лікування його залежить від різновиду – генітального або екстрагенітального, де в першому випадку вражені органи репродуктивної системи жінки, а в другому спостерігається поява вузликів тканини ендометрія в органах очеревини.

В тему: Чи можливо завагітніти після ендометріозу?

Симптоми захворювання

Варто зазначити, що це захворювання має досить нечітку симптоматику, тому діагностувати його самостійно дуже складно. Але вас має насторожити поява болю і рясних виділень під час місячних, болісних відчуттів під час статевого акту, а також порушень менструального циклу. Усі ці проблеми може спричинити ендометріоз. Симптоми його можуть бути не сприйняті правильно і вчасно, що призведе до погіршення стану жіночого здоров’я.

Способи лікування ендометріозу

Якщо ви все ж таки підозрюєте в себе наявність ендометріозу, одразу ж звертайтеся до лікаря, оскільки це захворювання підвищує шанси жінки стати безплідною або отримати новоутворення. Методики лікування цього захворювання різняться залежно від ступеня його вираженості: гормональна, хірургічна або комбінована методики. Найчастіше до хірургії вдаються у випадках із геніальним типом хвороби. Варто зазначити, що в таких ситуаціях ендометріоз і вагітність – це сумісні поняття, адже вчасно проведена лапароскопія підвищує шанси жінки, яка перенесла подібну хворобу, на вдале зачаття і народження здорової дитини. Захворювання на ранніх стадіях лікується за допомогою курсу гормональних препаратів зниженої концентрації, приймання яких жодним чином не позначиться на зовнішності жінки.

Оцініть статтю