Чим парфуми відрізняються від туалетної води?

Чим парфуми відрізняються від туалетної води? Мода

Одного разу я вмовила чоловіка купити мені новий аромат в якості подарунка на день народження. Коли через пару годин він блідий та розгублений повернувся з магазину без обіцяного сюрпризу, але з затиснутим у руці лосьйоном після гоління, я зрозуміла, в якому дикому замішанні чоловік перебував серед сотень парфумерних флаконів з різними запахами та назвами.

Парфуми чи туалетна вода?

Та що там чоловіки… для багатьох жінок вибір ідеального парфуму може бути таким саме складним, як і вибір взуття або купальника. До того ж далеко не всі знають, чим відрізняються парфуми від туалетної води.

Історія парфумів

Про чарівні аромати світ дізнався ще 4000 років тому до нашої ери. Згідно історії, спалювання пахощів, яке супроводжувало релігійні обряди в Стародавньому Китаї, Вавілоні та Єгипті, в підсумку призвело до особистого використання парфумів. У той час коли наші предки ще куталися у ведмежі шкури, правителі Тунісу та Алжиру вже наряджали себе у шовк насичений чуттєвими запахами. Але першими почали використовувати ефірні олії квітів мешканці Індії.

Як ми знаємо, парфуми це ефірні олії, змішані зі спиртовим розчином. Про це поєднання світ дізнався завдяки Єлизаветі Угорської, яка у 14-му столітті наказала використовувати таку суміш в лікувальних цілях. Під час експериментів придворні лікарі виявили, що алкоголь не дозволяє ефірним оліям швидко вивітрюватися, і незабаром парфуми стали дуже модними – особливо в епоху Відродження в Італії.

Коли Катерина Медічі вийшла заміж за Генріха II та переїхала в Фонтенбло, вона взяла з собою свого особистого парфумера Рене. У 18-му столітті створення туалетної води стало великим французьким мистецтвом. Були чутки, що мадам де Помпадур годинами просиджувала в будуарі, просто змішуючи сотні ефірних олій.

Парфуми сьогодні

Сьогодні парфуми, туалетна вода та інші аромати стали невід’ємною частиною нашого життя. Але тепер це не просто приємний запах. Психологи стверджують, що люди, які добре пахнуть, стають більш привабливими в очах оточуючих.

Дві формули ароматів

Існують різні парфумерні формули, які відрізняються різною концентрацією ароматів (часток ефірної олії, спирту та води), але найпопулярнішими з них вважаються парфуми і туалетна вода.

Туалетна вода (як і парфумерна) є найменш концентрованим розчином. Що стосується парфумів – вони відносяться до найбільш концентрованої форми ароматів. Фахівці стверджують, що саме більша концентрація ефірних олій в парфумерних виробах робить запах більш насиченим та стійким. Тому парфуми можна назвати самим стійким ароматами з усіх нині існуючих.

Проте, під час вибору парфумів, потрібно знати не тільки про концентрацію ефірних олій, а й про доцільність використання тих чи інших запахів в різних місцях. Наприклад, вдень і на роботі краще використовувати ніжні тонкі аромати, в той час як нічне життя припускає використання яскравих та насичених запахів.

Оцініть статтю