Чому в жіночому одязі немає чи мало кишень?

Чому в жіночому одязі немає чи мало кишень? Мода

Якщо ви дівчина чи жінка, то вам, напевно, особливо влітку, доводилося ховати різні дрібні предмети чи гроші у свій бюстгальтер, а все тому, що інших варіантів у вас просто не було. Адже на відміну від чоловічого, у більшості предметів жіночого одягу, кишені або надто маленькі, або відсутні, або є фальшивими. Але чому? Невже так складно зробити пару кишень там, де вони справді необхідні?

Хочете вірте, хочете ні, але предмети жіночого одягу позбавлені кишень невипадково і почалася ця традиція дуже давно.

У середньовічній Європі, задовго до того, як у одязі з’явилися кишені, чоловіки та жінки носили все необхідне їм у спеціальних маленьких сумках, прикріплених на талії за допомогою шнурка.

Перші кишені з’явилися ближче до XVII століття у чоловічих пальтах та штанах, а жінки продовжували користуватися маленькими сумками на шнурках, які ховали під спідницею.

Примітно, що в деяких спідницях були навіть спеціальні прорізи, що полегшують доступ до сумки, але зробити в самій спідниці кишені ніхто не наважився.

Після французької революції, що відбулася в кінці XVII століття, мода сильно змінилася, в результаті чого жіночі сукні і відповідно спідниці стали помітно вже і ховати під ними сумку стало незручно. Саме час з’явиться кишеням, але натомість з’явилися ридикюлі. Це такі невеликі оздоблені вишивкою жіночі сумочки на довгому шовковому шнурку.

Дивно, але протягом наступних двох сотень років жінки продовжували користуватися різними сумочками, тоді як кількість кишень у предметах чоловічого одягу постійно зростала.

Так на початку XX століття у розпорядженні чоловіків було до п’ятнадцяти кишень на один комплект одягу, а у жінок жодного. Як думаєте, чому?

Вся справа в патріархальній формі соціальної організації, внаслідок чого жінки завжди мали меншу свободу і права, ніж чоловіки, тому і кишені жінкам спочатку були просто ні до чого, а потім вони стали заважати їм, виглядати красиво.

Чоловікам кишені були необхідні для того, щоб носити в них гроші, документи, портсигар, кишеньковий годинник та інше, чого у жінок приблизно до середини XX століття не було, та й не належало їм це мати.

Пізніше, коли жінки почали носити штани та інші предмети чоловічого одягу, кишень у них теж не було або вони були фальшивими, оскільки ховати руки в кишені для жінки вважалося поганим тоном.

В даний час жінки мають рівні з чоловіками свободи і права, але кишень від цього в їхньому одязі більше не стало, а все тому, що одяг для сучасних жінок розробляється з упором на сексуальність. Тобто, вона повинна бути обтягуючою і підкреслювати фігуру, чому кишені безумовно заважають.

Що стосується фальшивих кишень, то деяким предметам жіночого одягу чоловічого походження кишені дісталися у спадок, а фальшиві вони для того, щоб жінки не клали в них різного роду предмети, які випиратимуть, що, на думку дизайнерів, виглядає не сексуально.

На тлі того, що дизайнери одягу здебільшого чоловіки, в результаті виходить, що відсутність кишень у жіночому одязі зроблено чоловіками та для чоловіків.

Оцініть статтю