Як зробити соєву свічку в домашніх умовах?

оригінальній свічник з апельсинової кірки Корисні поради

Ви вже скрізь шукали соєву свічку з незрівнянним ароматом, яку колись бачили у знайомих, але так і не знайшли? Не варто засмучуватися. Використовуючи свої улюблені запахи і слідуючи цим простим порадам, ви дізнаєтесь, як виготовляється соєва свічка в домашніх умовах.

Свічка своїми руками

Соєва свічка – це здорова альтернатива штучно пофарбованим ароматизованим аналогам, які при горінні виділяють шкідливі речовини. Такий показник особливо важливий для тих, хто страждає алергією або астмою. Єдина проблема таких свічок – їх дуже важко знайти і вони дорого коштують.

Вірите ви чи ні, але соєву свічку можна без зусиль зробити в домашніх умовах, витративши на це набагато менше часу, ніж на її пошуки в спеціалізованих магазинах.

1. Приготуйте все необхідне

необхідні компоненти

Все, що вам знадобиться для роботи – це соєві воскові пластівці, водяна баня (з двох ківшиків або двох каструльок), ґніт з грузилом на кінці, олівець, ароматичні масла, вощений папір (при нагоді вбере розлитий віск) і скляна ємність, яка буде свічником. Зберіть все це в одному місці, щоб уникнути непотрібної метушні. Віск плавиться і застигає дуже швидко, тому сам процес не терпить зволікань.

2. Закріпіть ґніт

гніт

гніт у центрі світильника

Перш ніж ви почнете плавити віск, приготуйте свічник. Закріпіть ґніт на дні скляної ємності. Це можна зробити за допомогою крапельки супер-клею або шматочка скотча. Як тільки впораєтесь з цим завданням, намотайте інший кінець ґнота на олівець так, щоб він опинився в натягнутому положенні, а сам олівець покладіть на горловину. Ця процедура допоможе утримувати ґніт у самому центрі свічника, поки ви будете заливати віск.

3. Розтопіть воскові пластівці

водяна баня

Встановіть водяну баню на піч і доведіть до кипіння, нехай кипить на повільному вогні. Щоб розтопити потрібну кількість соєвого воску, вам знадобиться рівно в два рази більше воскових пластівців, ніж є об’єм свічника. Це означає, що, наприклад, якщо свічником є склянка – потрібно розплавити дві склянки пластівців. Висипте потрібну кількість сухого воску у водяну баню і повільно помішуйте, щоб пластівці танули без утворення грудок. В кінці, під час помішування, додайте в розтанувший віск кілька крапель вашого улюбленого ефірного масла (за бажанням).

4. Залийте віск у свічник

розтоплений віск

Обережно перелийте розплавлений віск у ємність (свічник), намагаючись при цьому не зрушити ґніт з олівцем. Можна використовувати воронку, але приготовлена ​​рідина буде досить густою і тягучою, тому акуратно залити її тонкою цівкою, не розбризкавши, буде не важко.

5. Зачекайте

застигаюча свічка

Віск почне застигати на очах. У цей час ємність зі свічкою не можна рухати і міняти її положення. Зачекайте три години, перш ніж прибрати олівець і підрізати ґніт. Зазвичай, на поверхні ґніт не повинен бути довше одного сантиметра. Щоб віск повністю застиг, потрібен час. Нехай постоїть ніч, а наступного дня ви вже зможете оцінити плоди своєї праці.

6. Насолоджуйтеся

готова соєва свічка

Все. Тепер ви можете в повній мірі насолоджуватися виконаною роботою, результатами якої ще довго будете пишатися. Вдихайте чистий соєвий аромат без всяких шкідливих домішок і думайте про зекономлені гроші.

Оцініть статтю