Як вибрати якісне м’ясо?

Як вибрати якісне м'ясо? Корисні поради

М’ясо посідає одне з найважливіших місць у харчуванні людини, завдяки своїй харчовій цінності. Однак неправильно вибране м’ясо може принести набагато більше шкоди, ніж багато інших харчових продуктів. Саме тому дуже важливо знати основні ознаки якісного м’яса. Отже, під час вибору м’яса потрібно орієнтуватися на наступні поради.

Зовнішній вигляд

У доброякісної яловичини колір червоний, відтінку стиглої малини, у телятини – рожевий. При цьому що старша корова, то темнішого відтінку м’ясо. Свіжа баранина буде коричнювато-червоного, а свинина – біло-рожевого кольору і злегка зернистої структури. Іноді на поверхні свіжої свинини можна помітити веселковий ефект, проте показником якісності (або неякісності) м’яса він слугувати не може.

Яловичий жир має бути білого, кремового або жовтуватого кольору, твердий за консистенцією, а під час натискання повинен не мазатися, а кришитися. При цьому діє той самий принцип, що і з м’ясом, – жир теляти білий, зі злегка жовтуватим відтінком, а в дорослої корови – темно-жовтий. Баранячий жир – білий і досить щільний, а жир у свинини – м’який, блідо-рожевий або білий. Сірий колір жиру свідчить про недоброякісність продукту.

Читайте також: Як розвинути пам’ять

Колір скоринки підсихання в охолодженого (але не мороженого) м’яса блідо-рожевий або блідо-червоний. Саме ж м’ясо на розрізі майже сухе – на прикладеному до м’яса папері не повинно залишатися кров’яних плям. При цьому слід пам’ятати, що абсолютно однорідного кольору в м’яса бути не може. М’ясо абсолютно рівномірного забарвлення швидше за все не дуже свіже, вимочене в розчині марганцівки для усунення неприємного запаху. Про це ж може свідчити рожевий колір жиру.

Запах

Має бути приємним, без будь-яких сторонніх відтінків. Звісно, ідеальний варіант – проткнути м’ясо розпеченим ножем, проте ні на базарі, ні в магазині такої можливості немає, тож цей спосіб годиться лише для перевірки постфактум, коли куплене м’ясо вже доставлено додому.

Консистенція

Ямка, яка утворюється при натисканні на шматок свіжого м’яса, вирівнюється швидко. Чого не можна сказати про “лежале” м’ясо – на ньому виїмка не тільки не зникає, а й заповнюється рідиною. Якщо ж шматок на прилавку злегка підтікає – це може бути показником того, що м’ясо “обтяжували” за допомогою води й шприца. Розмиті краї м’яса – ознака того, що його вимочували в оцтовому розчині.

Свіжість м’яса можна також визначити за допомогою лакмусового папірця – свіжий м’ясний сік створює кислотне середовище, забарвлюючи лакмус у червоний колір, тоді як сік несвіжого м’яса нейтральний або слаболужний.

Читайте також: Миємо посуд правильно: поради та заборони

Свіжість мороженого м’яса до відтавання визначити досить складно. Однак добре проморожене м’ясо буде твердим на дотик, червоного кольору з сіруватим відтінком через кристалики льоду. За незначного нагрівання (наприклад, у місці прикладання пальця) практично одразу ж утворюється червона пляма. Колір м’яса, яке було піддано вторинному заморожуванню, змінюється на темно-червоний, на розрізах – вишнево-червоний. Таке м’ясо на легке нагрівання не реагує.

Оцініть статтю