Як твоя турбота вбиває ваші стосунки

Як твоя турбота вбиває ваші стосунки Психологія та відносини

Ти щодня вибиваєшся з сил, намагаючись забезпечити своєму коханому комфортне життя. Переживаєш, чи добре він поїв на роботі, чи не забув вдягнути підштанки й теплий светр, чи не надто засмутився після розмови з шефом. А він у відповідь тільки грубить і кидає слухавку. І що йому не подобається? Адже ти ж усе робиш правильно, піклуєшся про свого чоловіка, як будь-яка любляча дівчина. А, може, не як дівчина? А як матуся?!

Придивися до того, як твій хлопець спілкується зі своєю мамою. Нічого не нагадує? Якщо нагадує, тобі потрібно терміново змінювати тактику поведінки, інакше ваші стосунки підуть за одним зі сценаріїв, наведених нижче.

Він кине тебе.

Йому рано чи пізно набридне, що ти намагаєшся контролювати все в його житті. Сама подумай, чи захоче дорослий самостійний чоловік, щоб його дівчина щоразу перед виходом з дому запитувала, чи не забув він сходити в туалет? Його спроби пояснити, що він і сам знає, коли потрібно надягати шапочку, з тріском провалилися. І він, бувши справді самостійним і дорослим чоловіком, який не бажає перетворюватися на залежного і безвольного маминого синочка, не знаходить кращого варіанту, ніж просто піти від тебе.

Ти підеш від нього.

Якщо твій хлопець стане під тебе підлаштовуватися і дозволить вирішувати все за себе, то рано чи пізно, це увійде у нього у звичку. У результаті він розучиться ухвалювати рішення самостійно, через це він не зможе домогтися успіху на роботі, і на довершення до всього ти сама кинеш цього невдаху. І навіть не здогадуватимешся, що винна в його неспроможності ти сама.

Подібні варіанти розвитку стосунків можливі, якщо хлопець спочатку не є маминим синочком і намагається боротися з твоєю надмірною турботою про нього.

Але буває, що твій коханий абсолютно не проти такого ставлення і навіть навпаки, до іншого він просто не звик завдяки його рідній матусі, яка до п’яти років годувала його з ложечки й досі регулярно довідується про стан його ранкового стільця. У такій ситуації тобі тим більше потрібно позбуватися цієї шкідливої звички. Адже ти ж не хочеш замінити йому маму? Адже це призводить до того, що:

Він так і не стане самостійним дорослим чоловіком.

Кожна людина повинна перетворитися з дитини на дорослу людину. Інакше вона не доб’ється успіху в житті й не зможе протистояти труднощам на своєму шляху, які обов’язково з’являться. Продовжуючи місію його матусі, яка полягає в забезпеченні безтурботного життя твого хлопця, ти позбавляєш його можливості подорослішати й стати самостійною людиною.

Ти будеш розв’язувати всі проблеми самотужки.

У тебе ніколи не буде можливості спертися на надійне чоловіче плече. У разі виникнення будь-якої проблеми твій чоловік чекатиме рішень від тебе, адже він звик, що ти все робиш за нього. Звичайно, добре, що ти будеш вирішувати, куди ви поїдете відпочивати або який фільм дивитися ввечері. Але врахуй, у разі виникнення фінансових проблем саме ти (а не він, як і належить справжньому чоловікові) будеш працювати на трьох роботах.

На тобі довічно будуть усі домашні справи.

Хлопець, який звик, що за нього все завжди роблять, ніколи не захоче добровільно відмовитися від цього привілею. Тому будь готова довічно мити за нього посуд, прати його шкарпетки та прибирати волосся з раковини після його гоління.

Коли у вас з’явиться дитина, він ревнуватиме й ображатиметься за те, що ти стала менше приділяти йому уваги.

Якщо ви все-таки зважитеся завести дитину, твоєї уваги навряд чи вистачить і на новонародженого малюка, і на примхливого чоловіка середніх років, яким буде твій чоловік, зіпсований зайвою турботою. У такій ситуації, він, звиклий до постійної уваги, цілком може піти шукати цю увагу в іншому місці. Добре, якщо це буде його улюблена матуся. Але ж, крім неї, є й інші жінки, з таким самим “синдромом матусі”, як і в тебе, але зате не обтяжені турботою про іншу дитину.

Згодом, він втратить до тебе будь-який інтерес, як до жінки.

Якщо ти будеш поводитися з ним, як мама, він з часом стане бачити в тобі тільки маму. Пристрасть покине ваші стосунки раз і назавжди. І, знову ж таки, її він може знайти на стороні, але вже точно не у своєї рідної матусі.

Звичайно ж, дуже добре, коли дівчина піклується про свого хлопця. Не дарма ж жінка споконвіку є берегинею сімейного вогнища. Але, зауваж, берегинею! А не матір’ю всіх чоловіків. У тебе ще будуть власні діти, щоб душити їх своєю турботою. Для чоловіка ж ти маєш бути коханою жінкою, другом, коханкою, але аж ніяк не мамою.

Оцініть статтю